Trzy nowe iPhone’y X mogą sprawić, że to będzie świetny rok dla Apple

Trzy nowe iPhone’y X mogą sprawić, że to będzie świetny rok dla Apple

Trzy nowe iPhone’y X mogą sprawić, że to będzie świetny rok dla Apple
27.02.2018 11:40

Potwierdzają się informacje dotyczące tegorocznych iPhone’ów. Oczywiście wciąż nie mamy oficjalnych wiadomości, jednak nowe wycieki wydaje się być bardzo wiarygodne. Firma z Cupertino ma pokazać jesienią trzy nowe modele, które będą nowymi wcielaniami iPhone’a X. Pod względem sprzedaży, ten rok może okazać się jednym z najlepszych dla Apple.

Jak informuje Bloomberg, Apple przygotowuje się do premiery trzech nowych „iPhone’ów X”. Wszystkie modele otrzymają bezramkowe wzornictwo, charakterystyczne wycięcie na górze wyświetlacza i funkcję biometrycznego zabezpieczenia Face ID, skanującą twarz użytkownika. W sprzedaży ma pojawić się bezpośredni następca iPhone’a X, jego większa wersja z dopiskiem Plus oraz tańsza wersja, która to może osiągnąć najwyższą sprzedaż.

Trzy nowe iPhone'y otrzymają wzonictwo po modelu X.
Trzy nowe iPhone'y otrzymają wzonictwo po modelu X.

iPhone X został wyceniony na 1000 dolarów w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w dniu premiery kosztował prawie 5 tysięcy złotych. Cena dla wielu osób okazała się zaporowa. Nic więc dziwnego, że Apple sprzedało mniej smartfonów niż zakładali analitycy. Na lepsze wyniki ma przełożyć się nowy, tańszy iPhone X. Zostanie on wyposażony w ekran LCD, aby obniżyć koszty. Boki zostaną wykonane z aluminium, a przód i plecy zostaną pokryte warstwą szkła, co umożliwi ładowanie bezprzewodowe. Oczywiście nie będzie to tani smartfon, celujący w średnią półkę cenową. Oczekiwać można ceny zbliżonej do iPhone’a 8. Nie będzie to również kompaktowy smartfon – przekątna wyświetlacza wyniesie około 6 cali.

Bezpośredni następca iPhone’a X zostanie przy 5,8-calowym wyświetlaczu. Z kolei edycja Plus otrzyma 6,5-calowy ekran, ale dzięki smukłym ramkom, wymiary będą zbliżone do 5,5-calowego iPhone’a 8 Plus. Rozdzielczość ma wynosić 1242 × 2688 pikseli, a matryca ma być wykonana w technologii OLED. W środku obu modeli będzie pracował nowy procesor Apple, oznaczony A12. Jeśli wierzyć ostatnim przeciekom, to tegoroczny układ Apple będzie znacznie wydajniejszy od topowych procesorów Samsunga i Qualcomma. Boki obudowy zostaną wykonane ze stali nierdzewnej, tył i przód będzie natomiast pokryty szkłem. Mówi się jeszcze o nowych wersjach kolorystycznych, w tym złotej.

Rozmiar wyświetlacza iPhone'a X Plus, źródło: macrumors.com
Rozmiar wyświetlacza iPhone'a X Plus, źródło: macrumors.com

Możliwe, że w końcu pojawi się edycja Dual SIM, który obsłuży dwie kary SIM jednocześnie. Nie będzie to jednak klasyczne rozwiązanie z dwoma gniazdami. Druga karta będzie obsługiwana dzięki technologii e-SIM. Niestety, sprawi to, że wersja Dual SIM będzie ograniczona tylko dla wybranych rynków, na których operatorzy komórkowi oferują już e-SIM. Polski na tej liście raczej nie będzie. Nowe iPhone’y będą działać pod kontrolą iOS-a 12. Nie należy jednak oczekiwać dużych zmian w oprogramowaniu. Apple zapowiedziało, że w tym roku priorytetem jest stabilność i uniknięcie błędów, a większe zmiany mają zostać wdrożone dopiero w 2019 roku.

Gene Munster, współzałożyciel Loup Ventures i długoletni obserwator Apple, przekonany jest, że w tym roku Apple osiągnie wyższą sprzedaż smartfonów. Klientów do kupna ma zachęcić nowe wzornictwo oraz zwiększenie rozmiarów wyświetlaczy. Podobny skok sprzedaży mogliśmy obserwować podczas wprowadzenia iPhone’a 6. Oczekuje się, że spory wzrost będzie miał miejsce w Azji, w tym w Chinach. Możliwe, że firma z Cupertino w tym roku pokaże jeszcze jednego iPhone’a. Model SE2 będzie posiadał 4 lub 4,2-calowy wyświetlacz i prawdopodobnie będzie skierowany dla osób, które preferują bardziej klasyczne wzornictwo Apple.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)