Twitch zawiesił konto Donalda Trumpa za nienawistne działania

Donald Trump podczas spotkania z Andrzejem Dudą. (Getty Images)
Donald Trump podczas spotkania z Andrzejem Dudą. (Getty Images)

30.06.2020 15:25, aktual.: 30.06.2020 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twitch tymczasowo zawiesił konto Donalda Trumpa. Firma twierdzi, że transmisja jego wiecu w Tusla i niedawna retransmisja fragmentu jego kampanii z 2016 roku, naruszyły politykę platformy w kwestii opozycji wobec nienawistnych zachowań.

Tymi nienawistnymi zachowaniami ze strony prezydenta były jego negatywnie komentarze na temat meksykańskich imigrantów. W oświadczeniu, skierowanym do portalu Engadget, Twitch stwierdził, że "takie treści nie są dozwolone na platformie".

"Nie ma wyjątków dla polityków"

Kampania prezydencka "Trump's 2020" zawitała na Twitcha w październiku zeszłego roku. Przedstawiciele platformy twierdzą, że kiedy ekipa prasowa obecnego prezydenta USA tworzyła konto, dali im jasno do zrozumienia, że w kwestii szerzenia nienawiści nie ma wyjątków dla polityków.

– Jak wszyscy inni użytkownicy, politycy na Twitchu muszą stosować się do naszych Warunków Użytkowania i Wytycznych dla Społeczności. Nie robimy wyjątków dla treści o charakterze politycznym i będziemy podejmować działania w sprawie zgłoszonych nam treści, które naruszają nasze zasady – stwierdzili reprezentanci serwisu.

Ruch Twitcha następuje w tym samym dniu, w którym forum Reddit zbanowało podforum The_Donald skupiające zwolenników urzędującego prezydenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)