Twitter Fleets. Błąd w kodzie: relacje nie znikają po 24h

Twitter Fleets. Błąd w kodzie: relacje nie znikają po 24h

fot. Aytac Unal/Anadolu Agency/Getty Images
fot. Aytac Unal/Anadolu Agency/Getty Images
23.11.2020 08:59, aktualizacja: 24.11.2020 09:13

Fleets, nowa funkcja Twittera, pozwala na tworzenie relacji (stories) niczym w Instagramie czy Facebooku. Jednak, jak odkrył portal TechCrunch, w kodzie strony znajduje się błąd. Sprawia on, że Fleets nie działa zgodnie z jego przeznaczeniem.

Fleets na Twitterze nie znikają po 24 godzinach

W teorii Fleets powinny znikać w 24 godziny po opublikowaniu. I tak pozornie jest - z punktu widzenia użytkowników serwisu. Jest jednak furtka, z której może skorzystać każdy - i wejść oraz pobrać "fleetsy" z dowolnego okresu.

Ową furtką jest deweloperska aplikacja internetowa, która pozwala na interakcję z różnymi mechanizmami Twittera. Jak się okazuje, każdemu zarchiwizowanemu "fleetowi" przypisany jest adres URL. Dzięki niemu, nawet dawno po upływie 24h, można zobaczyć relację w przeglądarce.

TechCrunch skontaktował się z przedstawicielami Twittera. Odnotowali oni fakt, że problem istnieje i pracują już nad jego rozwiązaniem.

Firma jednak zapowiedziała, że nie będzie usuwać "fleetsów" z własnych serwerów przez pierwsze 30 dni. Mowa tutaj o wpisach przechowywanych wewnętrznie, bez dostępu z poziomu opisywanego wyżej mechanizmu. W niektórych przypadkach, przetrzyma je dłużej, jeśli okaże się naruszały one zasady serwisu.

Twitter na Androida oraz inne platformy jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)