Twitter masowo zamyka trollkonta powiązane z Rosją, Iranem i Armenią

Twitter masowo zamyka trollkonta powiązane z Rosją, Iranem i Armenią

Twitter masowo zamyka trollkonta powiązane z Rosją, Iranem i Armenią
Karolina Kowasz
25.02.2021 16:06

Twitter ogłosił w ostatnią środę, że usunął dziesiątki kont powiązanych z Iranem, Rosją i Armenią. Zgodnie z informacjami, konta naruszały zasady platformy zapobiegające manipulowaniu działaniem Twittera.

Z zamieszczonego na blogu posta możemy się dowiedzieć, że konta, które zostały trwale zawieszone, próbowały ingerować w wybory prezydenckie w 2020 r., a także, w niektórych przypadkach, udawały urzędników państwowych. Łącznie Twitter zawiesił w sumie 238 kont powiązanych z Iranem, 35 kont powiązanych z rządem Armenii i 100 kont powiązanych z Rosją.

Dochodzenie przeprowadzone przez Twitter wykryło i usunęło sieć 69 fałszywych kont, które można było wiarygodnie powiązać z rosyjskimi podmiotami państwowymi. Wiele z nich koncentrowało się na podważaniu wiary w sojusz NATO oraz jego stabilność. Kolejne dochodzenie ujawniło wysiłki na rzecz wpływu na Stany Zjednoczone i Unię Europejską.

Na podstawie informacji przekazanych przez FBI, Twitter usunął około 130 kont pochodzących z Iranu, które starały się zakłócić publiczną rozmowę podczas pierwszej debaty prezydenckiej USA w 2020 r. Po zakończeniu ostatecznego dochodzenia, Twitter ostatecznie zablokował ponad 238 kont działających w Iranie z powodu różnych naruszeń.

Ponadto Twitter zbadał i usunął 35 kont, które były powiązane z rządem Armenii. Konta te zostały stworzone w celu rozwinięcia narracji wymierzonej w Azerbejdżan. W niektórych przypadkach fałszywe konta miały reprezentować przedstawicieli rządu i polityków Azerbejdżanu, a także podmioty informacyjne, które twierdziły, że prowadzą działalność w tym kraju. Konta zaangażowane były w działalność spamerską w celu pozyskania obserwujących i dalszego wzmocnienia tej narracji.

Na samym końcu Twitter poinformował, że uważa za obowiązek platformy chronienie uczciwości publicznej rozmowy i zapewnienie przejrzystości jej ustaleń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)