Twitter zawiesił konto Trumpa Jr. Propagował fake newsy o COVID-19

Twitter zawiesił konto Trumpa Jr. Propagował fake newsy o COVID-1928.07.2020 16:38
Donald Trump Jr. podczas Conservative Political Action Conference. (Getty Images)
Donald Trump Jr. podczas Conservative Political Action Conference. (Getty Images)

Twitter czasowo zawiesił konto należące do syna prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa Jr., po tym jak zamieścił on treści, które naruszały politykę firmy w temacie błędnych informacji na temat pandemii.

Konto zostanie zawieszone na 12 godzin – uniemożliwi to korzystanie z jego wszelkich funkcji z wyjątkiem wiadomości bezpośrednich. Tweet, który wywołał taką reakcję serwisu, zawierał wideo, w którym znajdowało się wiele kłamstw i wątpliwych twierdzeń na temat choroby COVID-19 i jej leczenia. Post został usunięty i zastąpiony komunikatem mówiącym, że "ten tweet nie jest już dostępny".

Prezydent Donald Trump również zamieścił kilka tweetów powiązanych z tym wideo. Tweety te zostały usunięte, ale konta prezydenta nie zawieszono.

Brak maski i hydroksychlorochina

Wideo, o którym mowa, było transmitowane na żywo przez prawicowy serwis informacyjny Breitbart i pokazywało grupę ludzi ubranych w białe fartuchy, twierdzących, że pochodzą z organizacji o nazwie America's Frontline Doctors. Przekonywali oni, że noszenie masek jest bezcelowe, a hydroksychlorochina to lekarstwo na koronawirusa.

Rzecznik Twittera stwierdził, że tweety z filmem stanowią naruszenie polityki informacyjnej na temat COVID-19. Poinformował też, że zawieszenie konta Donalda Trumpa Jr. nie jest tak naprawdę zawieszeniem, ale… "czasowym wyłączeniem do momentu usunięcie tweeta".

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)