Twitter zawiesił konto Trumpa Jr. Propagował fake newsy o COVID-19

Twitter zawiesił konto Trumpa Jr. Propagował fake newsy o COVID-19

Donald Trump Jr. podczas Conservative Political Action Conference. (Getty Images)
Donald Trump Jr. podczas Conservative Political Action Conference. (Getty Images)
28.07.2020 16:38, aktualizacja: 28.07.2020 17:23

Twitter czasowo zawiesił konto należące do syna prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa Jr., po tym jak zamieścił on treści, które naruszały politykę firmy w temacie błędnych informacji na temat pandemii.

Konto zostanie zawieszone na 12 godzin – uniemożliwi to korzystanie z jego wszelkich funkcji z wyjątkiem wiadomości bezpośrednich. Tweet, który wywołał taką reakcję serwisu, zawierał wideo, w którym znajdowało się wiele kłamstw i wątpliwych twierdzeń na temat choroby COVID-19 i jej leczenia. Post został usunięty i zastąpiony komunikatem mówiącym, że "ten tweet nie jest już dostępny".

Prezydent Donald Trump również zamieścił kilka tweetów powiązanych z tym wideo. Tweety te zostały usunięte, ale konta prezydenta nie zawieszono.

Brak maski i hydroksychlorochina

Wideo, o którym mowa, było transmitowane na żywo przez prawicowy serwis informacyjny Breitbart i pokazywało grupę ludzi ubranych w białe fartuchy, twierdzących, że pochodzą z organizacji o nazwie America's Frontline Doctors. Przekonywali oni, że noszenie masek jest bezcelowe, a hydroksychlorochina to lekarstwo na koronawirusa.

Rzecznik Twittera stwierdził, że tweety z filmem stanowią naruszenie polityki informacyjnej na temat COVID-19. Poinformował też, że zawieszenie konta Donalda Trumpa Jr. nie jest tak naprawdę zawieszeniem, ale… "czasowym wyłączeniem do momentu usunięcie tweeta".

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)