Twórcy Quest for Glory myślą o crowdfundingu projektu Hero-U

Twórcy Quest for Glory myślą o crowdfundingu projektu Hero-U

18.09.2012 10:18

Dzięki rosnącej popularności crowdfundingu, a więc finansowania gier z kieszeni fanów, budzą się na nowo do życia dawne legendy rynku. Odkąd niezwykłą furorę w serwisie Kickstarter zrobił pomysłodawca serii The Secret of Monkey Island, jego śladem zechcieli pójść już twórcy marek Leisure Suit Larry, Broken Sword, czy postaci detektywa Teksa Murphy'ego. Teraz do grona powracających na łono elektronicznej rozrywki z projektem Hero-U dołączyć pragną również Cory oraz Lori Cole, czyli ojciec i matka niezapomnianej sagi Quest for Glory.

Obraz

Wbrew nazwie, nie chodzi o produkcję na debiutującą pod koniec roku konsolę Wii U, lecz komputerową odpowiedź na pragnienia miłośników serii. Przez lata para otrzymywała listy i wiadomości, że wiele osób z chęcią pomogłoby powołać kolejną grę do życia, a dzięki Kickstarterowi wreszcie można przeprowadzić akcję w sensowny sposób. Cole'owie liczą bardzo na rozreklamowanie nowego tytułu przez wciąż aktywne społeczności fanów Quest for Glory, nawet pomimo tego, że Hero-U jest raptem ideowym spadkobiercą, a nie bezpośrednią kontynuacją klasyki.

Ambicje są spore, bo zamiast jednego tytułu RPG w rzucie 2D, myśli się od razu o pięciu częściach, każdej poświęconej innemu rodzajowi bohatera. Powłóczymy się po lochach, tocząc boje z potworami w systemie turowym. Napotkamy liczne zagadki logiczne, wszystkie będą jednak podyktowane głęboką, emocjonującą fabułą. Na rozwój historii wpłyną oczywiście podejmowane podczas przygody decyzje, a także sposób, w jaki poprowadzimy dialogi z postaciami drugoplanowymi. Zbiórka na Kickstarterze ruszyć ma 19 października, w międzyczasie powstanie specjalna strona internetowa, tworzona z myślą o wymianie zdań z osobami chcącymi mieć aktywny wpływ na ostateczną formę Hero-U.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)