Twórcy Skype'a pozywają eBay

Twórcy Skype'a pozywają eBay

Redakcja
17.09.2009 15:32, aktualizacja: 17.09.2009 16:14

Twórcy komunikatora internetowego Skype złożyli pozew przeciwko firmie eBay oraz inwestorom, którzy zdecydowali się niedawno na zakup części praw do aplikacji.

Założyciele Skype’a - Niklas Zennstrom oraz Janus Friis, liczą na wysokie odszkodowanie za wykorzystywanie przez eBay bez ich zgody technologii o nazwie Global Index. Jest ona wykorzystywana m.in. do wyszukiwania użytkowników. Po zakupie Skype’a w 2005 roku, eBay postanowił nie wykupywać praw do wspomnianej technologii a jedynie zdobyć pozwolenie na jej wykorzystywanie od Joltid - niezależnej spółki założonej przez Zennenstorma oraz Friisa w 2002 roku.

Przypomnijmy, że Zennenstorm i Friis stworzyli Skype w 2003 roku, a dwa lata później sprzedali je firmie eBay za 2,6 miliardów dolarów. Ostatnio ten znany szczególnie z serwisu aukcyjnego koncern zdecydował się sprzedać 65% akcji Skype'a za 1,9 miliarda dolarów.

Złożony pozew stawia pod znakiem zapytania nie tylko sprzedaż programu, lecz również jego dalsze funkcjonowanie, które trudno sobie wyobrazić bez technologii Global Index.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)