Uber odchudzony, uproszczony i inteligentniejszy – aplikacje taxi to przy tym miniona epoka

Uber odchudzony, uproszczony i inteligentniejszy – aplikacje taxi to przy tym miniona epoka
03.11.2016 09:31
Uber odchudzony, uproszczony i inteligentniejszy – aplikacje taxi to przy tym miniona epoka

Nazwą to lepszą organizacją procesu zamawiania przewozu, możeteż skrojeniem go pod kątem osobistych preferencji. Przedewszystkim jednak jest to wykorzystanie sztucznej inteligencji, zasprawą której aplikacja ma wiedzieć, gdzie użytkownik chcedojechać, zanim jeszcze ją uruchomi. Zaprezentowane przez Uberaradykalne odświeżenie interfejsu jego mobilnej aplikacji dlapasażerów jest pierwszą taką aktualizacją od 2012 roku i trzebaprzyznać, że zostało dobrze przemyślane.

W dążeniu do uproszczenia postawiono na dbałość o detale.Takie różne istotne drobiazgi, jak pokazywanie na mapie koloru autakierowcy, czy dostępne pod palcem skróty do ulubionych miejscdocelowych. Dom i praca to tylko początek, będzie tego więcej, adocelowo Uber ma się zintegrować z aplikacją kalendarza w usłudze,tak by oferować dowozy na spotkania za jednym dotknięciem. Dziękizaś mechanizmowi udostępniania lokalizacji, znajomi z listykontaktów będą mogli stać się dla siebie wzajemnie miejscamidocelowymi, tak że wpisując imię jako adres docelowy, nawet niebędziemy musieli się pytać znajomego o miejsce jego pobytu.

New Uber Rider App, 2016 | Uber

Najbardziej w oczy rzuci się jednak całkowita zmiana sposobupodawania adresu docelowego. Nowa wersja Ubera wita nas tylko jednympolem formularza z pytaniem „Where to?”, „gdzie chcesz jechać”.Pytanie, „jak chcesz jechać” zostanie, przynajmniej w StanachZjednoczonych, obsłużone w menu oferującym cztery opcje: Economy(obejmujące m.in. UberX i UberPool), Premium (Uber Select), ExtraSeats (bardzo duże auta) oraz More (specjalne auta, np. z fotelikamidla dzieci czy przewożące wózki inwalidzkie). W krajach, w którychoferta nie jest tak rozbudowana, zobaczymy oczywiście mniej.

Aplikacja pokazać ma także czas dotarcia na miejsce, od razuprzedstawi też cenę przejazdu. Dynamiczneceny sprytnie ukryto, to tylko drobnym drukiem dopisek, że cenywyższe od normalnych.

350190704527894465

Z czasem nowy odchudzony Uber zacznie obrastać w nowy tłuszcz.Stanie się hubem z użytecznymi dla pasażerów informacjami, takimijak recenzje restauracji czy informacje o rozkładach publicznegotransportu. Pozwoli na zamówienie jedzenia po drodze, czy słuchaniemuzyki, dostarczy nawet filtr Snapchata do pokazania innym czasudotarcia na miejsce.

Minie przynajmniej kilka tygodni, zanim nowa wersja Ubera trafi doPolski. Póki co usługa nie ma u nas żadnej realnej konkurencji,więc polski rynek pozostaje jednym z najbardziej obiecujących –chyba że nasze władze zainspirują się ostatnim orzeczeniembrytyjskiegosądu i ruszą na walkę z „fikcyjnym samozatrudnieniem”kierowców-partnerów Ubera.

Aplikację dla pasażerów Ubera można pobrać z naszej bazyoprogramowania w wersjach na Androida,iOS-ai WindowsPhone. Nie wiadomo, czy wersja na Windows Phone otrzymawspomnianą aktualizację, Uber zademonstrował ją wyłącznie nawiodących systemach operacyjnych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)