Ulga za Internet 2021. Komu przysługuje i ile można odliczyć?

fot. East News/Arkadiusz Ziolek
fot. East News/Arkadiusz Ziolek
Arkadiusz Stando

26.02.2021 17:14, aktual.: 06.03.2024 21:41

Od 15 lutego można już rozliczać zeznania podatkowe. Jednym z odliczeń, o których warto wiedzieć jest tzw. "ulga na Internet 2020/2021". Możemy liczyć nawet na 760 zł ulgi.

Dzięki uldze od Internetu, możemy liczyć na odliczenie od dochodu nawet 760 zł. W dzisiejszych realiach praktycznie wiele osób może się do niej kwalifikować. Trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Komu przysługuje ulga na Internet?Osoby rozliczające się na drukach PIT-36, PIT-37, PIT-28,Osoby opłacające dostęp do sieci za pomocą stałego łącza, bezprzewodowego, za pomocą urządzeń mobilnych lub kafejki internetowej*Z ulgi można skorzystać jedynie w dwóch następujących po sobie latach (np. 2020 i 2021)Mogą z niej skorzystać małżeństwa rozliczające się wspólnie (możliwa kwota odliczenia wzrasta dwukrotnie)*Jeżeli korzystamy z pakietu usług, na rachunku musi znajdować się oddzielny zapis o pakiecie dostępu do sieci. Dowodem może być każdy dokument stwierdzający poniesienie wydatku, z którego wynika kto, komu, ile oraz za co zapłacił.

Ile możemy odliczyć?

Maksymalnie jedna osoba może odliczyć do 760 zł. Nawet przypadku gdy koszty poniesione za korzystanie z dostępu do Internetu są wyższe, możemy wpisać jedynie maksymalną kwotę, czyli 760 zł. Jeżeli w ciągu roku za korzystanie z sieci zapłaciliśmy mniej, wpisujemy dokładną kwotę kosztów..

Najlepiej ulga wygląda w przypadku małżeństw. Mogą oni odliczyć po 760 zł w ciągu pierwszego i drugiego roku, a więc łącznie w ciągu jednego roku podatkowego mogą liczyć 1540 zł. To jednak działa jedynie w przypadku, gdy na fakturze widnieje imię i nazwisko obojga małżonków.

Ulgę na Internet możemy zgłosić między innymi korzystając z e-Urzędu Skarbowego. Po zalogowaniu do serwisu, wybieramy usługę "Twój e-PIT". Następnie klikamy w "dodaj lub zmień ulgi" i szukamy przycisku "Dodaj ulgę na Internet". Tam wpisujemy kwotę, jaką możemy odliczyć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)