MacOSNarzędziaInne narzędziaUNetbootin
UNetbootin ikona

UNetbootin7.02

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

UNetbootin to niewielkie narzędzie, służące do instalowania systemu Linux na nośnikach USB lub na partycjach systemowych, dzięki czemu nie ma potrzeby „wypalania” płyty instalacyjnej (wiele Maców i tak nie ma napędu optycznego).

Program obsługuje wiele dystrybucji Linuksa. Są to między innymi Ubuntu, Debian, Linux Mint, openSUSE, Arch Linux, Damn Small Linux, Puppy Linux, FreeBSD, NetBSD, Fedora, PCLinuxOS, Gentoo, Zenwalk, Dreamlinux, Slax, Elive, CentOS, Mandriva, Frugalware Linux oraz FaunOS.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Aby stworzyć nośnik USB z systemem wystarczy do tego celu posiadać plik obrazu ISO, wybrać z listy w programie dystrybucję oraz jej wersję, po czym wskazać dysk USB sformatowany w systemie plików FAT32 lub partycję na naszym dysku, na której ma zostać zainstalowany system. Można także skorzystać z wbudowanego modułu pobierania w programie, który pozwala ściągać różne dystrybucje Linuksa z sieci.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentUNetbootin
Liczba pobrań1 137
Data aktualizacji4 lut 2021
Rozmiar pliku9.57 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
UNetbootin ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)