Uwaga na fałszywy serwis InPostu. Oszuści chcą wyłudzić dane karty

Uwaga na fałszywy serwis InPostu. Oszuści chcą wyłudzić dane karty

fot. Arkadiusz Ziółek/East News
fot. Arkadiusz Ziółek/East News
25.08.2020 13:59

Usługi firmy InPost cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Niestety zachęca to również oszustów do różnego rodzaju manipulacji.

Tym razem najnowsza z nich, o której ostrzega CERT Polska, dotyczy fałszywej witryny, której celem jest wyłudzenie danych do karty płatniczej.

Serwis nazywa się inpost-serwisinternetowy.com - jeśli otrzymacie wiadomość email albo SMS zawierającą do niej odnośnik, bądź zostaniecie przekierowani, pamiętajcie aby nie korzystać z tej strony.

Na stronie proszeni jesteśmy o uiszczenie opłaty za koszty nowej dostawy - w wysokości 5 złotych, a następnie. To pułapka, dzięki której oszuści zdobędą dane waszej karty płatniczej.

350315659856858516

Po czym poznać, że mamy do czynienia z oszustwem? Oprócz marnej jakości witryny (błędy i braki polskich znaków) daty transakcji, która nie jest aktualna, strona w następnym kroku prosi nas o PIN karty kredytowej. Żadna autentyczna strona nie zapytałaby nas o taki rodzaj danych.

To kolejne z oszustów "na InPost", jakie panoszą się ostatnio zarówno w sieci, jak i poprzez SMS-y. Pomimo, że trwają jeszcze wakacje, powyższy przykład pokazuje, że oszuści bynajmniej nie próżnują.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)