Uwaga na fałszywy serwis InPostu. Oszuści chcą wyłudzić dane karty

fot. Arkadiusz Ziółek/East News
fot. Arkadiusz Ziółek/East News

25.08.2020 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usługi firmy InPost cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Niestety zachęca to również oszustów do różnego rodzaju manipulacji.

Tym razem najnowsza z nich, o której ostrzega CERT Polska, dotyczy fałszywej witryny, której celem jest wyłudzenie danych do karty płatniczej.

Serwis nazywa się inpost-serwisinternetowy.com - jeśli otrzymacie wiadomość email albo SMS zawierającą do niej odnośnik, bądź zostaniecie przekierowani, pamiętajcie aby nie korzystać z tej strony.

Na stronie proszeni jesteśmy o uiszczenie opłaty za koszty nowej dostawy - w wysokości 5 złotych, a następnie. To pułapka, dzięki której oszuści zdobędą dane waszej karty płatniczej.

Obraz

Po czym poznać, że mamy do czynienia z oszustwem? Oprócz marnej jakości witryny (błędy i braki polskich znaków) daty transakcji, która nie jest aktualna, strona w następnym kroku prosi nas o PIN karty kredytowej. Żadna autentyczna strona nie zapytałaby nas o taki rodzaj danych.

To kolejne z oszustów "na InPost", jakie panoszą się ostatnio zarówno w sieci, jak i poprzez SMS-y. Pomimo, że trwają jeszcze wakacje, powyższy przykład pokazuje, że oszuści bynajmniej nie próżnują.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)