Uwaga na połączenie MTP Androida z Windows 10 – możliwa utrata danych

Strona głównaUwaga na połączenie MTP Androida z Windows 10 – możliwa utrata danych
01.09.2017 18:46
Uwaga na połączenie MTP Androida z Windows 10 – możliwa utrata danych

Osoby często przenoszące pliki pomiędzy smartfonem czy tabletem z Androidem a komputerem z Windowsem 10 powinny wziąć pod uwagę najnowsze spostrzeżenia użytkowników. Okazuje się bowiem, że podczas korzystania z połączenia protokołem MTP dojść może do utraty danych, a problem ma dotyczyć wielu urządzeń, między innymi Nexusa 6P, HTC U11, Nokii 6, Moto G5, OnePlusa 3, 3T oraz 5, Xiaomi Mi 6, Sony Xperii Z, Z5, Z3 Compact i nie tylko. Na tę chwilę problem można tylko obejść, ale nie wyeliminować.

Wbrew pozorom jednak, o jego wystąpienie może nie być aż tak łatwo, przez co dotychczas problem mógł pozostawać niezauważony. O ile bowiem przesyłamy pliki z jednego urządzenia na drugie (co wydaje się być najczęstszą sytuacją), kłopoty nie powinny się pojawić. Usterka dotyczy jedynie sytuacji, w której komputer wykorzystywany jest do przemieszczania plików w obrębie smartfonu i na przykład przenoszone są zdjęcia z jego folderu pobieranych na kartę pamięci lub kopiowane z jednego katalogu do innego.

350203995387881409

Co ciekawe, nie ma przy tym zupełnie znaczenia typ przenoszonych plików, przez co konsekwencji usterki nie da się na ten moment uniknąć. Tu należy się liczyć nawet z możliwością zniknięcia plików z urządzenia w przypadku ich przenoszenia lub – w lepszym wypadku – brakiem efektów przy próbach kopiowania danych.

Na tę chwilę rozwiązanie problemu jest tylko jedno: nie korzystanie z komputera do przenoszenia danych tylko w obrębie podpiętego przewodem telefonu. Rozwiązań alternatywnych jest co najmniej kilka z mobilnymi menedżerami plików na czele. Uparci użytkownicy zawsze mają jeszcze możliwość zgrania plików z urządzenia na komputer, a potem ponownego ich wgrania, tym razem do innej lokalizacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (128)