Vectra przejmuje Multimedia Polska, stając się największym operatorem kablowym

Vectra przejmuje Multimedia Polska, stając się największym operatorem kablowym

Vectra przejmuje Multimedia Polska, fot. Jakub Krawczyński
Vectra przejmuje Multimedia Polska, fot. Jakub Krawczyński
03.02.2020 15:36

Doszło do dużego przetasowania w rozkładzie sił dostawców usług kablowych. Vectra sfinalizowała właśnie przejęcie spółki Multimedia Polska. Tym samym ta pierwsza z firm stała się nowym liderem jeśli chodzi o liczbę klientów (1,7 mln), spychając UPC na drugie miejsce (1,47 mln abonentów).

Warunkową zgodę na tę fuzję wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Vectra przejęła 100 procent udziałów grupy Multimedia Polska. Analiza tej transakcji trwała ostatecznie ponad półtora roku, a UOKiK znalazł kilka zastrzeżeń. Przede wszystkim Vectra jako podmiot oferujący bardzo zbliżone usługi, musi spełnić kilka warunków, które zapobiegną ograniczeniu konkurencji. Obydwie strony doszły jednak do porozumienia i akwizycja została skierowana do akceptacji przez UOKiK.

Vectra zobowiązała się sprzedać sieci własne lub Multimediów w ośmiu miastach: Gorzowie Wielkopolskim, Kwidzynie, Łowiczu, Olsztynie, Ostródzie, Pogórzu, Pruszczu Gdańskim i Stargardzie. Zostaną z nich wyodrębnione nowe, niezależne spółki, nienależące do grupy kapitałowej Vectry i to one przejmą infrastrukturę oraz wszelkie umowy oraz dokumentację.

Natomiast w trzynastu innych miejscowościach, m.in. Inowrocławiu, Suwałkach i Świnoujściu, abonenci po siedmiu miesiącach od momentu uprawomocnienia decyzji UOKiK otrzymają prawo darmowego odstąpienia umowy z Vectrą. Ta opcja będzie im przysługiwać przez dziewięć kolejnych miesięcy.

UOKiK nałożył dwa powyższe warunki celem uniemożliwienia nadmiernej koncentracji mediów. W chwili obecnej decyzja UOKiK nie jest jeszcze prawomocna, a Vectra ma prawo się od niej odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Vectra i Multimedia przez jakiś czas będą mogły sprzedawać usługi w ramach osobnych marek, natomiast docelowo zostanę one skonsolidowane już pod nazwą Vectra, gdzie zostanie wprowadzona nowa oferta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (148)