VLC 2.5 dla Androida: wiele nowych funkcji i odświeżony interfejs

VLC 2.5 dla Androida: wiele nowych funkcji i odświeżony interfejs
Oskar Ziomek

03.10.2017 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

VLC dla Androida przeszło aktualizację do stabilnej wersji 2.5. To jedno z większych od dłuższego czasu wydań, w którym zmian jest naprawdę sporo: pojawiła się implementacja Android Auto, obsługa filmów 360 stopni, tryb Picture-In-Picture, wyszukiwarka zintegrowana z Google Now i wiele innych nowości, włącznie z odświeżeniem interfejsu. Z pewnością jest to duży krok naprzód, który może sprawić, iż mobilna aplikacja VLC zyska nowych zwolenników.

Nowości można zaobserwować już po uruchomieniu. Interfejs wykorzystuje od teraz więcej elementów Material Design, przez co jest prostszy i przy okazji bardziej estetyczny. Pojawiła się obsługa Androida Auto, co pozwala wykorzystywać odtwarzacz w samochodzie, a także tryb odtwarzania filmów w oknie (PiP) dla użytkowników Androida Oreo oraz Androida 7 w przypadku telewizorów z Android TV.

Obraz

Nowa jest również możliwość odtwarzania panoramicznych filmów nagranych w 360 stopniach, tryb nocny, zapamiętywanie pozycji zakończenia odtwarzania podcastów, szybkie przewijanie filmów oraz obsługa popularnych dziś, nietypowych proporcji ekranów – innych, niż 16:9. Odtwarzacz obsługuje przy tym wiele gestów, które można poznać z samouczka przy pierwszym uruchomieniu danego trybu.

W interesujący sposób zrealizowano wyszukiwarkę, którą zintegrowano z głosową obsługą dzięki aplikacji Google. Wystarczy więc odpowiednio sformułować zapytanie, na przykład: search Jackson with VLC, aby automatycznie uruchomić program VLC i wyświetlić w nim wyniki. Pomimo prób z językiem polskim, nie udało nam się jednak zmusić aplikacji Google do poprawnej interpretacji takiego zapytania i uruchomienia programu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowsza wersja VLC to również wiele innych, mniejszych zmian, w tym także pod maską. O wszystkich przeczytać można w publikacji jednego z deweloperów. Aplikację VLC można natomiast już teraz pobrać za pośrednictwem naszej bazy. Jak często bywa w przypadku dopiero co aktualizowanych programów, niewykluczone że dla konkretnych urządzeń nowa wersja będzie dostępna dopiero na dniach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także