W 2017 roku Samsung wprowadzi smartfony z elastycznymi ekranami

W 2017 roku Samsung wprowadzi smartfony z elastycznymi ekranami

W 2017 roku Samsung wprowadzi smartfony z elastycznymi ekranami
07.06.2016 12:22

Już na początku przyszłego roku Samsung ma pokazać smartfony z elastycznymi wyświetlaczami. Nie będą to prototypy ani demonstracje możliwości, ale urządzenia, które będziemy mogli kupić. Jeden z dwóch planowanych smartfonów, będzie składał się jak książka.

Do informacji o nowych smartfonach Samsunga dotarł Bloomberg, który powołuje się na swoje anonimowe źródła. Według nieoficjalnych informacji, modele Samsunga z elastycznymi ekranami, mają zostać zaprezentowane na targach MWC 2017. Prawdopodobne jest to, że niebawem po zakończeniu targów, mogę one trafić do sprzedaży.

2014 Samsung Flexible OLED Display Phone and Tab Concept

Pod koniec 2013 roku pojawił się film przedstawiający koncept elastycznego smartfonu Samsunga. Urządzenie było wyposażone w dwa ekrany – pojedynczy mniejszy, do odczytywania informacji i większy, który otrzymywaliśmy po rozłożeniu, w sposób podobny do otwierania książki. Wówczas kompaktowy telefon zmieniał się w tablet. Podobne rozwiązanie ma zostać zastosowane w nadchodzącym elastycznym modelu Samsunga. Pierwszy wyświetlacz ma mieć 5 cali, a po rozłożeniu otrzymamy drugi, 8-calowy ekran.

Największą przeszkodą przy konstruowaniu elastycznego urządzenia była technologia produkcji wyświetlaczy. Nowe, opracowane przez Samsunga rozwiązanie ma to zmienić. Szkło ma być zastąpione przez materiał charakteryzujący się dużą elastycznością i wytrzymałością na wielokrotne wygięcia w tym samym miejscu.

Tak będzie wyglądał Moxi, czyli pierwszy elastyczny smartfon z grafenu?
Tak będzie wyglądał Moxi, czyli pierwszy elastyczny smartfon z grafenu?

Smartfony z elastycznymi ekranami nie zastąpią topowej serii S, przynajmniej na początku. Będą one należały do odrębnej linii, oczywiście tej utworzonej wyłącznie dla zgrupowania elastycznych modeli. Południowokoreański producent na razie milczy, ale informacje można uznać za prawdopodobne. Tym bardziej, że konkurencja ma pokazać elastyczne smartfony jeszcze w tym roku, a jak dobrze wiemy, Samsung od dłuższego czasu stara się być innowacyjną firmą, która jako pierwsza wprowadza nowości na rynku urządzeń mobilnych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)