W Ameryce Północnej skończyły się adresy IPv4

W Ameryce Północnej skończyły się adresy IPv4
Redakcja

29.09.2015 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O problemie kończących się adresu IPv4 mówi się od kilku lat. Licznik się zmniejszał, aż w końcu musiał osiągnąć ostateczne zero. Organizacja American Registry for Internet Numbers (ARIN) zajmująca się przydzielaniem adresów poinformowała, że rozdała ostatnie z nich. W efekcie w Ameryce Północnej adresy IPv4 uległy wyczerpaniu.

Obraz

ARIN wielokrotnie ostrzegała, że firmy powinny przygotować się na taką sytuację i powoli myśleć o migracji na IPv6. Proces ten przebiega jednak bardzo powoli – opracowany w 1981 roku protokół IPv4 dał do dyspozycji około 4,3 miliarda adresów. Wtedy nikt nie przewidywał, że kiedyś taka wartość może okazać się niewystarczająca. Nagła cyfryzacja życia i zwiększenie liczby urządzeń podłączonych do Sieci wszystko jednak zmieniły. Zatwierdzony w 1999 roku IPv6 jest przygotowany na taką ewentualność, ta adresacja pozwala na intensywne wykorzystywanie np. Internetu Rzeczy bez obaw o szybkie wyczerpanie dostępnej puli.

Klienci z Ameryki Północnej nadal mogą zgłaszać się do ARIN o adresy – organizacja musi jednak czekać na ich przyznanie przez globalną Internet Assigned Numbers Authority (IANA). Istnieje już kolejka chętnych, muszą oni czekać na zwolnienie się adresów IPv4 przez firmy, który przechodzą na IPv6. Innym wyjściem jest ich zakup na „rynku wtórnym”, gdzie ceny oscylują w granicach około 10 dolarów za pojedynczy adres.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)