W BZ WBK wystarczy aplikacja i weryfikacja wideo by założyć nowe konto

W BZ WBK wystarczy aplikacja i weryfikacja wideo by założyć nowe konto
03.01.2018 13:46
W BZ WBK wystarczy aplikacja i weryfikacja wideo by założyć nowe konto

Bank Zachodni WBK wyszedł naprzeciw klientom i umożliwia otwieranie rachunków osobistych w kilkanaście minut, bez wychodzenia z domu i podpisywania dokumentów. Wystarczy aplikacja na smartfon i połączenie z Internetem.

Po zainstalowaniu aplikacji BZWBK24 osoby, które wcześniej nie korzystały z usług banku, mogą szybko założyć swoje pierwsze konto. Możliwość ta jest dostępna dla klientów indywidualnych i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (Konto Jakie Chcę oraz Firmowe Konto Godne Polecenia). By to zrobić, wystarczy złożyć wniosek o otwarcie rachunku za pośrednictwem modułu „doradca online” lub „zamów produkty”.

Doradca wypełni wraz z klientem wniosek, a weryfikacja tożsamości zostanie przeprowadzona z pomocą kamer urządzenia mobilnego. Potwierdzone zostaną dane z fizycznego dowodu osobistego i zewnętrznych baz danych, a wygląd osoby obsługującej aplikację zostanie porównany ze zdjęciem w dokumencie przez algorytmy biometryczne. Trzecim etapem weryfikacji jest potwierdzenie tożsamości klienta przez pracownika banku.

Podobne rozwiązania są dostępne także w Alior Banku i Inbanku, jednak były dostępne jedynie dla klientów korzystających z komputera. BZ WBK uruchomił wideoweryfikację na komputerze w październiku ubiegłego roku, a teraz jest pionierem wideoweryfikacji w aplikacji mobilnej na polskim rynku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)