W Microsoft Outlook pojawią się reakcje. To zaskakująco dobry pomysł

W Microsoft Outlook pojawią się reakcje. To zaskakująco dobry pomysł

fot. GettyImages
fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
03.02.2021 15:43

Microsoft postanowił zaczerpnąć nauk od Facebooka i umieścić reakcje w programie pocztowym. Na pierwszy rzut oka być może brzmi to absurdalnie, ale czy nigdy nie mieliście okazji odpisać na e-maila jednym słowem? Zamiast odpowiadać, można po prostu zareagować.

Nowość pojawiła się w planie działania i rozwoju firmy Microsoft i została opisana we wpisie na blogu. Użytkownicy Outlooka będą mogli odpowiedzieć na e-mail po prostu zostawiając jedną z kilku reakcji, zamiast odpisywać. W przypadku dyskusji w dużych grupach, takie rozwiązanie rzeczywiście będzie miało sens, bo nie tworzymy zbędnego chaosu.

Funkcja będzie dostępna z poziomu aplikacji mobilnej Outlook a także w przeglądarkowej wersji skrzynki. Jej dostępność będzie uruchamiana stopniowo w ciągu następnych kilku tygodni. Microsoft zapowiada także spore zmiany w interfejsie mobilnej aplikacji. Jedną z wartych uwagi funkcji będzie możliwość @oznaczania użytkowników, a także nowe rodzaje powiadomień w Outlook.

350291836042300820

Możliwość polubienia wiadomości e-mail pojawiła się w webowym Outlooku już dawno temu, ale nie jest zbyt często wykorzystywana. Pewnie właśnie dlatego, że jest dostępna tylko w wersji przeglądarkowej. Teraz Microsoft rozszerza ją o kilka dodatkowych emoji, a także dodaje do aplikacji mobilnej. Najprawdopodobniej, funkcja wejdzie w życie w okolicach marca.

Biorąc pod uwagę, że "kciuk" nie jest dostępny w klasycznej wersji aplikacji dla systemu Windows, raczej nie spodziewamy się, aby Microsoft miał zamiar ją dodawać. Przede wszystkim, wpis na blogu firmy sugeruje, że projektanci aplikacji skupili się głównie na mobilnej wersji, ze względu na to, że smartfony coraz częściej zastępują nam komputery. Nawet tytuł jednego z wpisów na to wskazuje – "Ewolucja mobilnej produktywności"

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)