W oczekiwaniu na Mortal Kombat X można już zagrać w wersję mobilną

W oczekiwaniu na Mortal Kombat X można już zagrać w wersję mobilną

W oczekiwaniu na Mortal Kombat X można już zagrać w wersję mobilną
Paweł Piskurewicz
09.04.2015 10:44, aktualizacja: 23.04.2015 14:58

Do premiery Mortal Kombat X na komputery PC oraz konsole pozostało zaledwie kilka dni. Okres oczekiwania ma nam umilić Mortal Kombat X: Mobile, który właśnie zawitał do sklepu App Store. Choć nie jest to pierwsza gra z serii dostępna na urządzenia mobilne, to jednak dopiero w jej przypadku możemy mówić o tytule stworzonym od początku z myślą o ekranach smartfonów i tabletów.

Model rozgrywki przypomina ten zastosowany w takich grach jak Injustice: Gods Among Us czy też WWE Immortals Obie udowodniły, że na urządzenia mobilne można wydać grywalną bijatykę, trzeba tylko inaczej podejść do jej podstawowych założeń. Sporo elementów gry opiera się na zasadach znanych z kolekcjonerskich gier karcianych. Nowych bohaterów, umiejętności oraz wyposażenie nabywamy w specjalnych paczkach. Jeżeli zależy nam na konkretnej postaci możemy zakupić ją oddzielnie, jednak cena jest wtedy wyższa niż w przypadku pakietów.

Obraz

Pojedynki to już bardziej klasyczna bijatyka. Przed każdą walką wybieramy zespół składający się z minimum 3 postaci. Walka opiera się na dwóch ruchach podstawowych: dotknięcie ekranu jednym palcem oznacza wyprowadzenie ciosu, a dwoma blok. Ciosy możemy łączyć w niewielkie kombinacje. Dodatkowo każdy bohater posiada 3 stopniowy pasek zdolności specjalnych. Gdy dodamy do tego nową opcję towarzyszy oraz elementy QTE otrzymujemy mechanizm prosty, ale pozwalający na różne kombinacje. Obecnie w Mortal Kombat X: Mobile znajdziemy tylko tryb kampanii, ale już niedługo dołączą do niego wyzwania oraz wojny frakcji.

Mortal Kombat X: Mobile Launch Trailer

Mechanizmy znane z gier karcianych otwierają wrota mikropłatnościom. Rzeczywiście jest ich dużo i kuszą już od początku zabawy. Tytuł jednak pozwala na powolne gromadzenie każdej waluty. Wszystko można nadrobić cierpliwością i mozolnym powtarzaniem walk oraz regularnym wykonywaniem zadań. Dodatkowo podobnie jak miało to miejsce w przypadku Injustice: Gods Among Us współpracuje z wersją na konsole i PC. Oba tytuły pozwalają odblokować dodatkowe środki oraz postaci/skórki w drugiej grze. Jeżeli planujecie zakup Mortal Kombat X, za pomocą wersji mobilnej możecie już teraz zdobyć kilka nowych elementów.

Obraz

Gra doczekała się polskiej wersji językowej. Tłumaczenie nie wypada jednak najlepiej. Czasem nie mieści się w wyznaczonym polu innym razem jest wyrwane z kontekstu. Mortal Kombat X: Mobile dla iOS możecie pobrać z naszej bazy aplikacji. Gra jest dostępna za darmo. Wersja dla Androida została zapowiedziana, jednak dokładna data premiery nie jest znana. Na chwilę obecną Mortal Kombat X: Mobile miewa problemy z kontem WBPlay i synchronizacją danych za jego pomocą. Jeżeli planujecie korzystać w grze z mikropłatności, lepiej poczekajcie na rozwiązanie problemów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)