W poszukiwaniu notebooka idealnego — recenzja Sony VAIO SB

W poszukiwaniu notebooka idealnego — recenzja Sony VAIO SB

Redakcja
05.05.2011 13:33, aktualizacja: 06.05.2011 15:51

W naszym labie kolejna recenzja. Tym razem pod lupę wzięliśmy notebooka Sony VAIO SB, który niedawno zadebiutował na polskim rynku.

Notebook idealny? Recepta jest prosta jak drut — musi mieć mocny procesor, wydajną grafikę, dużo pamięci, szybki dysk, a przy tym długo trzymać na baterii i ważyć jak najmniej. Ekran ma urzekać nasyconymi kolorami i głęboką czernią, ale najlepiej aby był matowy, zaś cały notebook nie może się grzać i powinien być cichy. Do tego wskazane jest aby fajnie wyglądał, był świetnie wykonany, miał bogate oprogramowanie, długą gwarancję i... niedużo kosztował. Proste, prawda? O takich dodatkach jak napęd optyczny, WiFi, Bluetooth, modem 3G, złącze HDMI czy kamera, nawet nie warto wspominać bo to przecież „oczywista oczywistość” — mają być i basta! Niestety te pobożne życzenia, niczym Pragnienie vs Sprite, nie mają szans w starciu z brutalną rzeczywistością. W sklepach próżno szukać notebooków, które łączyłyby tak przeciwstawne cechy. Te wydajne są zwykle mało mobilne, mobilne zaś... mało wydajne. A do tego zdecydowana większość wykonana jest z kiepskiego plastiku i trzeszczy jeszcze leżąc na półkach ;) Jak już znajdzie się coś, co wyłamuje się z klubu tandety, jak np. MacBook Pro, to z kolei kosztuje majątek.

Wydaje się, że za pogodzenie ognia i wody wzięło się Sony, prezentując najnowszy model VAIO SB. Pytanie, co z tego wyszło? Dowiecie się tego z lektury artykułu Sony VAIO SB — w poszukaniu ideału.

Polecamy także wcześniejsze materiały, między innymi recenzję komputera HTPC ASRock Vision 3D, taniego smartfonu z klawiaturą QWERTY Samsung Galaxy 551, opis wrażeń na temat etui Smart Cover do nowego iPada, test topowej Nokii E7 Communicator, czy historię przygody miłośnika Windows z iPadem 2.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)