W Sklepie Play na Androida zabraknie "biblioteki". Google upraszcza interfejs

W Sklepie Play na Androida zabraknie "biblioteki". Google upraszcza interfejs

Google wdraża nowy widok aplikacji w Sklepie Play, fot. Getty Images
Google wdraża nowy widok aplikacji w Sklepie Play, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
06.04.2020 16:04

Sklep Google Play, znany wszystkim użytkownikom Androida, doczekał się nieznacznego uproszczenia w jednym z widoków. Chodzi o listę moich gier i aplikacji, gdzie obecnie programy dzielone są na kilka kategorii w formie zakładek. Jak się okazuje, niektórzy użytkownicy widzą już nową wersję tego widoku, w ramach którego liczbę kategorii zmniejszono. W efekcie niektórych użytkowników pozbawiono cennej funkcji, co zauważył serwis XDA Developers.

Chodzi o zakładkę biblioteka, w ramach której obecnie użytkownicy Androida mogą przeglądać listę wszystkich kiedykolwiek zainstalowanych przez siebie programów z użyciem danego konta Google. W praktyce oznacza to możliwość dotarcia do programów, z których – na przykład – korzystało się w poprzednim smartfonie kilka lat temu, ale obecnie nie pamięta już jego nazwy. Dla większości użytkowników lista ta jest z pewnością bardzo długa, ale rzeczywiście bywa przydatna.

Po prawej nowy, uproszczony widok menu "Moje gry i aplikacje" w Sklepie Play, źródło: XDA Developers.
Po prawej nowy, uproszczony widok menu "Moje gry i aplikacje" w Sklepie Play, źródło: XDA Developers.

Jak się okazuje, w nowej wersji Sklepu Play tego widoku już nie uwzględniono. Funkcjonalność opcji moje gry i aplikacje zmniejszono więc tym samym jedynie do tematu aktualizacji i listy programów, których użytkownik jest betatesterem. XDA Developers podaje, że zmiana jest już teraz widoczna dla części użytkowników Androida ze Sklepem Play zaktualizowanym do wersji 19.5.13.

Wszystko wskazuje więc na to, że nowy widok jest włączany po stronie serwera. W praktyce taki proces trwa czasem tygodniami, więc w tym momencie trudno prognozować, kiedy wszyscy będą widzieć tylko uproszczony widok.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)