Warto dbać o akumulator Samsunga Galaxy S6, jego wymiana nie jest tania

Warto dbać o akumulator Samsunga Galaxy S6, jego wymiana nie jest tania

16.04.2015 17:42, aktual.: 16.04.2015 19:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Planujesz zakup Samsunga Galaxy S6 lub Galaxy S6 Edge? Możliwe, że zapłacenie około 3 tysięcy złotych nie będzie Twoim jedynym wydatkiem. Ile dokładnie wyniesie nas wymiana akumulatora? W USA 45 dolarów. Natomiast w Polsce można odnieść wrażenie, że ta informacja jest pilnie strzeżona i dostęp do niej mają nieliczni. Kupując w naszym kraju Galaxy S6 możemy tylko domyślać się kosztów serwisu.

Najnowsze flagowe smartfony Samsunga – Galaxy S6 i posiadający zakrzywiony wyświetlacz Galaxy S6 Edge przyniosły ze sobą powiew świeżości. Między innymi zrezygnowano z plastiku, zastępując go metalem na ramkach i szkłem na „plecach”. Niestety zmiany odbyły się chociażby kosztem dostępu do akumulatora. W poprzednich modelach z serii Galaxy S mogliśmy zdjąć klapkę i wymienić akumulator. Natomiast w Galaxy S6 i S6 Edge tylna klapka stanowi całość z obudową, a więc akumulator możemy wymienić wyłącznie w serwisie Samsunga.

Obraz

Jeśli w ciągu pierwszego roku maksymalna pojemność akumulatora spadnie poniżej 80% początkowego poziomu, to wymiana w ramach gwarancji będzie darmowa. Należy pamiętać, że faktyczny stan akumulatora musi być zweryfikowany w serwisie. Według informacji podawanych przez serwis Sammobile w innym przypadku za wymianę akumulatora przyjdzie nam zapłacić 45 dolarów. Oczywiście jest to cennik podany na Stany Zjednoczone, a więc prawdopodobnie w Europie zapłacimy 45 euro.

W Polsce możemy spodziewać się, że wymiana akumulatora będzie wiązała się z zapłaceniem minimum 200 złotych, oczywiście optymistycznie zakładając, że zostaniemy potraktowani jak reszta Europy. Niestety obecnie uzyskanie jakichkolwiek informacji o koszcie wymiany jest praktycznie niemożliwe. Oczywiście można to argumentować, że mamy do czynienia z smartfonem, który dopiero co pojawił się na rynku. Jednak Galaxy S6 to flagowy, drogi produkt i Samsung powinien poważnie traktować swoich klientów. Na pytanie dotyczące kosztów wymiany nie jest w stanie odpowiedzieć oficjalny sklep Samsunga, informacji nie uzyskamy również na oficjalnej infolinii, a także w serwisie. Dodatkowo serwis twierdzi, że nie jest w stanie podać ceny ze względu na niedziałającą stronę, co jest wręcz absurdalne. Kupujemy smartfon kosztujący minimum 3 tysiące złotych, a taka firma jak Samsung traktuje nas jak klientów drugiej kategorii.

Niestety samodzielna wymiana jest niemożliwa, ponieważ wiążę się to z utratą gwarancji. W związku z tym, jeśli już Samsung zdecydował się na obudowę typu unibody, to powinien zapewnić darmową wymianę akumulatora przez cały okres gwarancji i zmniejszyć próg spadku pojemność do mniejszej wartości. Jeśli tak ma wyglądać wymiana akumulatorów w nowych smartfonach Samsunga, to może już lepiej powrócić do mniej „szlachetnych” materiałów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)