Waze wyświetli więcej ostrzeżeń na mapie – dzięki danym z samochodów Volvo

Waze wyświetli więcej ostrzeżeń na mapie – dzięki danym z samochodów Volvo

Waze będzie wyświetlać więcej danych dzięki Volvo, fot. materiały prasowe Volvo
Waze będzie wyświetlać więcej danych dzięki Volvo, fot. materiały prasowe Volvo
Oskar Ziomek
24.11.2020 12:08, aktualizacja: 24.11.2020 19:22

Samochody Volvo wyposażone w specjalne systemy bezpieczeństwa będą wykorzystywane jako źródło danych dla nawigacji Waze. Jak zwraca uwagę autoevolution, dzięki podpisanej współpracy między Waycare Technologies i Volvo, auta wyposażone w stosowne czujniki będą przesyłać informacje o zagrożeniach na drodze, które po przetworzeniu zostaną wykorzystane między innymi przez Waze.

Jak się okazuje, źródłem danych ma być system odnotowujący włączone światła awaryjne oraz śliską drogę. Pojazdy Volvo będą anonimowo udostępniać zebrane dane za pośrednictwem serwerów Waycare, gdzie zostaną przetworzone z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Dopiero wtedy zostaną udostępnione dalej, a jednym z odbiorców ma być Waze.

Opisywana wymiana danych będzie dostępna tylko dla kierowców na terenie USA. Można jednak zakładać, że jeśli sprawdzi się na tym obszarze, z czasem zostanie udostępniona również na innych rynkach. Volvo podaje, że opisywane czujniki zadebiutowały w samochodach marki w 2016 roku w Szwecji i Norwegii, a od 2021 roku będą standardowym wyposażeniem wszystkich aut Volvo sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych.

W tym momencie nie wiadomo, kiedy dokładnie Waze zacznie wyświetlać ostrzeżenia na podstawie danych zebranych przez auta Volvo. Producent informuje jednak, że dane mogą przesyłać wybrane pojazdy z roku modelowego 2021. Teoretycznie zatem, jest to możliwe już teraz.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)