Według Sony urządzenia przenośne nie zagrażają PS4, tak samo jak Steam Machines

02.01.2014 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli ktoś szykował się od dawna na zakup tabletu to nastał dla niego bardzo ciekawy czas. Co chwila pojawia się coś nowego, ceny spadają, a za chwilę jeszcze na targach CES zostaną zapowiedziane kolejne potencjalne sprzętowe hity. Zabawa w biegu na urządzeniach przenośnych na stałe wpisała się już w dzienny rozkład graczy, ale producenci gier i sprzętów stacjonarnych nie widzą w tym zagrożenia dla stałego, kanapowego porządku. Tak jak niedawno Epic Games zauważyło, że rozrywka mobilna stanowi dopełnienie tej na konsolach, tak Sony również nie obawia się raczej spadku zainteresowania PS4. Spodziewający się noworocznych dostaw fani tylko czekają, by wydać na urządzenie gotówkę, nawet mimo faktu, że gier na system wciąż niewiele.

Obraz

Fergal Gara, dyrektor generalny PlayStation na Wielką Brytanię, widzi w zainteresowaniu podręczną rozgrywką praktycznie same plusy. Pojawiają się pod rękami dzieła świeże, proste, ale innowacyjne na swój sposób, zapewniające świetną zabawę, a do tego mogące rozbudzić pragnienie na więcej (czyli powiedzmy PlayStation 4 pod zakupionym na Gwiazdkę telewizorem) u tych, którzy wcześniej nie myśleli o graniu na poważnie. Teoretycznie większym zagrożeniem dla biznesu Sony są urządzenia Steam Machines, jednak nie groźniejszym niż dotychczas PC. Komputer w schludnej i mniejszej obudowie, zaprojektowany z myślą o postawieniu w salonie, to w końcu w dalszym ciągu komputer, a nie uznana marka sprzętu stacjonarnego, od lat kojarzona z wysokiej jakości rozrywką. Przywiązanie do nazwy PlayStation jest zakorzenione w wielu graczach, czekających tylko teraz co firma zrobi z technologią wykupionego w 2012 roku Gaikai.

Oczywiście należy mieć na względzie, że Sony to nie tylko konsole, ale również tablety właśnie czy smartfony, więc działa na wielu frontach. Jest aplikacja współpracująca z PS4 i coraz bardziej promowany program PlayStation Mobile. Przypomnę też, iż mające pojawić się w przeciągu kilku miesięcy w USA strumieniowanie gier z chmury to swojego rodzaju zabezpieczenie firmy na przyszłość, rozwiązanie, które powinno z czasem umożliwić zabawę w tytuł z dowolnej platformy Sony na prawie dowolnym (poza konkurencyjnymi) ulubionym urządzeniu. Europa spróbuje tego najszybciej w 2015 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)