Weekend z PGA 2014, aplikacja pomocnicza ułatwi zwiedzanie

Strona głównaWeekend z PGA 2014, aplikacja pomocnicza ułatwi zwiedzanie
23.10.2014 19:50
Weekend z PGA 2014, aplikacja pomocnicza ułatwi zwiedzanie

Poznań Game Arena to świetnie kojarzona impreza skierowana do miłośników gier, która pomimo swoich wzlotów oraz upadków, towarzyszy nam od wielu lat. Edycja 2014, rozpoczynająca się jutro standardowo od dnia specjalnego (tzw. VIP Day), w sobotę i niedzielę otworzy się na wszystkich zainteresowanych światem elektronicznej rozrywki. Jeśli się tylko dobrze rozejrzą, w tłumie wyłapią twarze znane z dobrychprogramów...

350127122955855809

Cena standardowego biletu to 17 złotych od głowy, jest też opcja rodzinna (3 osoby z dzieckiem między 3 a 13 rokiem życia, młodsi wchodzą za darmo) za 12 złotych od osoby, a nawet szkolna za tyle samo (jednak od minimum 10 osób). Organizatorzy naturalnie przygotowali dla przybyłych z różnych stron kraju szereg atrakcji. Chęć udziału w przedsięwzięciu i pokazania własnych produktów zgłosiło przeszło 100 wystawców, na których to stoiskach na pewno nie zabraknie gadżetów do zebrania. Poza tym rzecz jasna należy liczyć na szereg atrakcyjnych konkursów z nagrodami.

Świetnym pomysłem w tym roku jest aplikacja towarzysząca imprezie, dostępna za darmo na urządzenia korzystające z systemu Android. Wymaga ona co prawda dostępu do Internetu, żeby móc wyświetlać dane, ale mimo wszystko będzie nieocenionym pomocnikiem przy zwiedzaniu hal. Oferuje szczegółowy rozkład wydarzeń każdego dnia, mapę terenu targów, listę wystawców wraz z informacją o tym, gdzie ich szukać czy aktualności PGA 2014 dotyczące. Dla korzystających z innych sprzętów przenośnych przygotowano specjalną mobilną wersję strony głównej, oferującą funkcjonalność niemal identyczną z aplikacją ze sklepu Google Play. Nikt nie powinien się więc zgubić.

350127122956052417

Poza rozglądaniem się za szansami na rywalizację z innymi, bo niemal na każdym większym stoisku odbywać się mają jakieś zawody, warto wziąć drobne na zakup gier, ponieważ CDP.pl szykuje lokalny Giermasz z tytułami komputerowymi (od 5 złotych), konsolowymi (od 30) oraz planszowymi czy audiokomiksami. Pełna lista jest pokaźna. Ponownie sporo miejsca oddano niezależnym twórcom gier, których okazuje się jest w Polsce naprawdę wielu, a równocześnie z PGA (trochę w sumie konkurencyjnie) ma miejsce kolejna edycja ZTG, czyli coś dla tych, których gry interesują także od podszewki.

Nie zabraknie pokazów najnowszych produkcji (Dying Light, Hellraid, Wiedźmin 3 oczywiście, świeże tytuły na Xboksa One), prezentacji nowinek technicznych, bicia rekordu Guinnessa w najdłuższym graniu i dyskusji na temat branży oraz stanu rynku gier. Naturalnie w charakter wydarzenia idealnie wpisuje się również konkurs cosplay, a więc zabawa w przebieranie w znane fikcyjne postacie. Wielbiciele klimatów retro także znajdą coś dla siebie. Tym razem poza wystawą klasycznych sprzętów w specjalnej strefie, będą mogli zwiedzić też stoisko Computer Spiele Museum, pierwszego na świecie muzeum gier komputerowych. Dla każdego coś miłego. Weekend zapowiada się udanie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)