Weezo 2.0 - odświeżone i z nowymi funkcjami

19.05.2010 01:02, aktual.: 19.05.2010 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydano nową wersję aplikacji do udostępniania zasobów online - Weezo 2.0. Poza odświeżonym interfejsem użytkownika wprowadza ona szereg poprawek i usprawnień, a także kilka nowości.

Weezo to aplikacja P2P przekształcająca domowy komputer w serwer sieciowy udostępniający takie zasoby jak zdjęcia, filmy, strumienie audio czy wideo, również z kamery internetowej. Aplikacja pozwala m. in. na tworzenie grup użytkowników (rodzina, znajomi, przyjaciele itp.), którym chcemy udostępnić nasze zasoby, dodawanie znajomych do listy kontaktów Weezo (prowadzenie rozmów, sprawdzanie dostępności w Internecie), wybieranie zasobów do udostępnienia publicznego lub dla określonych grup osób i znacznie więcej. Weezo z powodzeniem można wykorzystywać również jako czytnik kanałów RSS czy serwer udostępniający stronę WWW. Kolejną dużą zaletą Weezo są możliwości konfiguracyjne i administracja programem z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Lista zmian w stosunku do poprzedniej wersji jest naprawdę długa i nie skupia się jedynie na drobnych poprawkach czy też nowym wizerunku programu, chociaż ten jako pierwszy rzuca się w oczy tuż po uruchomieniu. Wydanie 2.0 wprowadza przebudowany system udostępniania plików (wspierający metodę "przeciągnij-i-upuść"), menedżera pluginów, który pozwala na pobieranie i instalację m.in. takich rozszerzeń jak Wordpress, Joomla czy phpBB 3, a także mechanizm karteczek, za pośrednictwem których użytkownik może zapisywać swoje notatki itp. Ponadto poprawiono wsparcie dla wszelakich smartphone'ów (w tym popularnego iPhone'a) oraz obsługę protokołu BitTorrent.

Najnowsza wersja programu Weezo dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Bezpośrednia wymiana plików.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)