WhatsApp pracuje nad nową funkcją. Zastąpi zarchiwizowane czaty

WhatsApp pracuje nad nową funkcją [fot. Pixabay]
WhatsApp pracuje nad nową funkcją [fot. Pixabay]
Karolina Modzelewska

15.01.2021 09:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele wskazuje na to, że WhatsApp tworzy funkcję, która zastąpi zarchiwizowane czaty. "Czytaj później", bo o niej mowa, umożliwi wyciszanie czatów dodawanych do tej listy, a także ukrycie powiadomień o pojawieniu się nowych wiadomości. Użytkownicy, którzy zdecydują się na skorzystanie z tej opcji, będą mogli umieścić na liście wszystkie grupy i osoby, które nie mają dla nich priorytetowego znaczenia. Dzięki temu główny ekran czatu w WhatsApp będzie bardziej czytelny i przejrzysty.

Nowa funkcja została zauważona przez portal WABetaInfo w Whatsapp Android beta 2.21.2.2. Warto również zaznaczyć, że już w listopadzie 2020 roku pojawiły się wzmianki o niej w WhatsApp na iOS beta v2.20.130.16. Oczywiście funkcja jest wciąż w fazie rozwoju, dlatego nawet po zainstalowaniu najnowszej wersji beta aplikacji nie można jej zobaczyć. Najprawdopodobniej pojawi się, dopiero gdy Whatsapp stwierdzi, że jest gotowa do testowania.

WhatsApp szykuje nową funkcję dla swoich użytkowników

Jak informuje WABetaInfo, "Czytaj później" znajdziemy dokładnie w tym samym miejscu, gdzie obecnie znajdują się zarchiwizowane czaty, czyli na samej górze listy z wiadomościami. Według portalu kliknięcie w pojawiający się baner, pozwala zrozumieć, o co chodzi z nową opcją: "aby zmniejszyć liczbę zakłóceń, czaty z nowymi wiadomościami pozostaną tutaj i nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień".

Funkcję będzie można bardzo łatwo wyłączyć w "Ustawieniach" czatu. Za sprawą jednego kliknięcia czaty, które znajdowały się na liście "Czytaj później", zostaną przeniesione do głównej sekcji. Na razie nie ma żadnych konkretnych informacji, kiedy funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników.

Aplikację WhatsApp na Androida można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)