WhatsApp stara się utrzymać użytkowników. Za wszelką cenę

WhatsApp stara się utrzymać użytkowników. Za wszelką cenę
Karolina Kowasz

19.02.2021 10:35, aktual.: 19.02.2021 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnia zmiana regulaminu w aplikacji WhatsApp musiała doprowadzić do bardzo dotkliwego odpływu użytkowników na rzecz konkurencyjnych rozwiązań do komunikacji. Chcąc zatrzymać userów przy swoim rozwiązaniu, WhatsApp rozpoczyna kampanię informacyjną, która z założenia ma uspokoić wszystkich zaniepokojonych użytkowników.

Kontrowersyjna polityka prywatności WhatsApp, dla przypomnienia, dotyczyła dzielenia się wszystkimi danymi użytkowników aplikacji z Facebookiem. Zmiana regulaminu najwidoczniej nie przypadła jednak do gustu nikomu poza samymi twórcami aplikacji, ponieważ obecnie zmuszeni są oni do prowadzenia kampanii dezinformacyjnej. Na blogu twórców WhatsAppa znajdziemy wpis, w którym twórcy dzielą się swoimi przemyśleniami na temat nowej polityki

Obraz

Z bloga możemy się dowiedzieć, między innymi, że twórcy udostępnili zaktualizowane plany, w których proszą użytkowników WhatsApp o zapoznanie się z nowymi warunkami korzystania z usług i polityką prywatności. Zdecydowali się oni na ten krok, ponieważ ich zdaniem, użytkownicy mogli spotkać się z wieloma błędnymi informacjami na temat tej aktualizacji. Oni sami zaś nadal ciężko pracują, aby wyjaśnić wszelkie niejasności.

Poza kwestiami polityki prywatności, twórcy przypomnieli o ich planach nowych funkcji czatowania lub robienia zakupów w WhatsApp. Ponadto zapewnili użytkowników, że prywatne wiadomości zawsze będą w pełni zaszyfrowane.

W nadchodzących tygodniach aplikacja WhatsApp będzie wyświetlać baner pokazujący więcej informacji na temat nowej polityki prywatności. Twórcy są przekonani, że pomoże to użytkownikom w podjęciu decyzji o pozostaniu nadal klientami ich aplikacji.

Aplikację WhatsApp na Androida oraz iOS-a znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (185)