WhatsApp ułatwi rozmowy w grupach – wkrótce weźmie w nich udział więcej osób

WhatsApp ułatwi rozmowy w grupach – wkrótce weźmie w nich udział więcej osób

WhatsApp pozwoli na rozmowy w większych grupach, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp pozwoli na rozmowy w większych grupach, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
17.04.2020 11:24

WhatsApp będzie wkrótce bardziej przyjaznym komunikatorem dla wszystkich, którzy wykonują grupowe wideokonferencje lub połączenia głosowe. Jak udało się ustalić na bazie analizy testowej wersji aplikacji, trwają prace nad zwiększeniem limitu liczby rozmówców w jednej grupowej rozmowie. Dokładna liczba nie jest znana, ale możliwe, iż będzie to nawet ponad 10 rozmówców.

O szczegółach poinformował WABetaInfo zaznaczając, że nowość nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich testerów, ale działania w zakresie przygotowań są już pewne. Obecnie WhatsApp pozwala na przeprowadzanie konferencji głosowych i wideo maksymalnie 4 osobom jednocześnie.

Po zmianach limit ma zostać podniesiony. Szczegóły nie są znane, ale mówi się, że ma to być parzysta liczba uczestników. Wszystko wskazuje więc na to, że wkrótce WhatsApp pozwoli na rozmowy co najmniej 6 osób w wideokonferencjach lub konwersacjach głosowych – nie wyklucza się jednak, że będzie to nawet 10 lub 12 uczestników. Niestety, choć prace nad nową funkcją są pewne i już trwają, trudno w tym momencie szacować, kiedy nowość trafi do wszystkich użytkowników WhatsAppa.

Choć nie jest to oficjalna informacja, w sieci pojawiają się sugestie, że prace nad podniesieniem limitu w konferencjach są konsekwencją koronawirusa. Twórcy z pewnością postanowili ulepszyć aplikację pod kątem wymagań osób przebywających w domach w czasie pandemii, kiedy to komunikatory internetowe są jednym z głównych narzędzi pozwalających zachować kontakt z bliskimi.

Z tego powodu można założyć, że nowość zostanie wdrożona stosunkowo szybko (WABetaInfo wspomina o najbliższych tygodniach), ale niestety nie można mieć takiej pewności. Historia aktualizacji WhatsAppa nauczyła nas, że wiele funkcji implementowanych jest w zupełnie nieprzewidywalnym tempie. Skrajnym przykładem może być ciemny motyw, który w testowej wersji WhatsAppa został zauważony jeszcze w 2018 roku. Ostatecznie jednak do aplikacji trafił dopiero w marcu bieżącego roku.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)