WhatsApp wkrótce w kilku urządzeniach jednocześnie. Testy już trwają

WhatsApp wkrótce w kilku urządzeniach jednocześnie. Testy już trwają

WhatsApp zadziała w kilku urządzeniach jednocześnie, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp zadziała w kilku urządzeniach jednocześnie, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
01.04.2020 17:24

WhatsApp stale się zmienia, a wszystko wskazuje na to, że jedna z nadchodzących nowości ucieszy wielu użytkowników. Zanosi się bowiem, że z komunikatora będzie można wreszcie korzystać na kilku urządzeniach jednocześnie, czyli na przykład w smartfonie i tablecie. Obecnie numer telefonu będący identyfikatorem użytkownika, może być używany naraz tylko w jednym urządzeniu.

Na zmiany w tym zakresie zwrócono uwagę podczas testowania jednego z ostatnich testowych wydań WhatsAppa. Okazuje się, że aplikacja teoretycznie potrafi już odświeżać klucze szyfrowania podczas rozmów, jeśli w międzyczasie nastąpi zmiana urządzenia. Na razie informacje są nieoficjalne, ale wszystko wskazuje na to, że jest to opcja przygotowywana właśnie na potrzeby wprowadzenia obsługi wielu urządzeń jednocześnie.

Co więcej, informacja o zmianie urządzenia przez rozmówcę powinna być widoczna w samym czacie. Pozwoli to zorientować się, że dialog jest kontynuowany z innego sprzętu należącego do tej samej osoby. Warto zwrócić uwagę, że opcja ta nie ma bezpośredniego związku z webowym WhatsAppem, który do działania wymaga aktywności urządzenia mobilnego. Po zmianach konieczna będzie najpewniej aktywność tylko jednego ze sprzętów użytkownika.

Chociaż zmiana w WhatsAppie zapowiada się obiecująco, na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się w stabilnej wersji aplikacji. Historia pokazuje, że w niektórych przypadkach trwa to bardzo długo, czego potwierdzeniem jest ciemny motyw aplikacji. Po raz pierwszy zobaczyliśmy, jak mógłby wyglądać, jeszcze w 2018 roku, a do WhatsAppa ostatecznie trafił dopiero niedawno.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)