WhatsApp zachwala swój komunikator. "Chcemy dalej chronić wasze prywatne wiadomości"

WhatsApp zachwala swój komunikator. "Chcemy dalej chronić wasze prywatne wiadomości"

WhatsApp zachwala swój komunikator, fot. Pixabay
WhatsApp zachwala swój komunikator, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
12.01.2021 11:04, aktualizacja: 13.01.2021 09:43

WhatsApp stara się złagodzić zamieszanie związane ze zmieniającym się regulaminem, który trzeba zaakceptować w najbliższych tygodniach, bądź w przeciwnym razie – zapomnieć o dalszym korzystaniu z komunikatora. Aby, jak twierdzi, "zaprzeczyć plotkom" i czytelnie komunikować swoje zamiary użytkownikom, przygotował prostą infografikę.

Największe wątpliwości w związku ze zmieniającymi się zasadami, budzi zbieranie większej ilości danych, przez co część osób już teraz odwróciła się od WhatsAppa i skierowała ku konkurencji na czele z komunikatorem Signal. WhatsApp zdecydował się więc podkreślić kluczowe cechy swojego komunikatora i tłumaczy, że jednym z aktualnych i głównych celów jest "dalsze chronienie prywatnych wiadomości użytkowników i zachowanie szyfrowania end-to-end".

Twórcy wymieniają 7 głównych faktów dotyczących WhatsAppa, które powinny zachęcić użytkowników do dalszego korzystania. Są one następujące:WhatsApp nie potrafi odczytać twoich prywatnych wiadomości, ani słuchać przeprowadzanych rozmów i tak samo nie może tego zrobić Facebook,WhatsApp nie zapisuje logów, w których notowałby do kogo pisze lub dzwoni użytkownik,WhatsApp nie może zobaczyć twojej udostępnionej lokalizacji, tak samo jak nie widzi jej Facebook,WhatsApp nie dzieli się z Facebookiem twoimi kontaktami,Grupy na WhatsAppie pozostają prywatne,Możesz wysyłać wiadomości tak, by znikały po pewnym czasie,Możesz pobrać [zgromadzone na twój temat - przyp.red.] dane.

Niestety, mimo zapewnień twórców WhatsAppa o samych pozytywach związanych z komunikatorem, konkurencja oferuje lepsze warunki z punktu widzenia osób dbających o pełną prywatność. Aby przekonać się, jakie dane zbierają inne popularne komunikatory, warto zajrzeć do naszego porównania. Wynika z niego, że na zdecydowanie większą prywatność mogą dzisiaj liczyć użytkownicy Signala.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)