WhatsApp zadziała w kilku urządzeniach naraz. Ruszyły "ważne wewnętrzne testy"

WhatsApp zadziała w kilku urządzeniach naraz. Ruszyły "ważne wewnętrzne testy"

WhatsApp wkrótce obsłuży wiele urządzeń jednocześnie, fot. Pixabay
WhatsApp wkrótce obsłuży wiele urządzeń jednocześnie, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
03.06.2020 16:09

Wszystko wskazuje na to, że twórcy WhatsAppa zaczęli mocniej pochylać się nad funkcją obsługi kilku urządzeń jednocześnie. Chociaż pierwsze testy komunikatora pod tym kątem miały już miejsce, najnowsze nieoficjalne doniesienia sugerują, iż dopiero teraz sprawdzanie weszło na zaawansowany poziom.

Prace zespołu nad wdrożeniem obsługi wielu urządzeń ułatwią korzystanie z WhatsAppa w licznych sytuacjach. Obecnie możliwe jest bowiem zalogowanie tylko w jednym urządzeniu, co w praktyce uniemożliwia wygodne korzystanie z komunikatora na przykład w smartfonie i tablecie naraz. Niestety, na tę chwilę nie wiadomo, jak długo potrwają testy i kiedy nowa funkcjonalność ujrzy światło dzienne.

Komentujący już teraz zwracają uwagę, że akurat w przypadku WhatsAppa trudno o jakiekolwiek bezpieczne prognozy w tym zakresie. Przypominany jest tutaj problem wdrażania ciemnego motywu do komunikatora, o którym pierwsze informacje pojawiły się jeszcze pod koniec 2018 roku, a ostatecznie do aplikacji trafił dopiero w marcu bieżącego. Złośliwi sugerują więc, że na wdrożenie obsługi kilku urządzeń w WhatsAppie trzeba będzie poczekać wiele tygodni, miesięcy lub nawet lat.

W praktyce jednak nie musi to trwać aż tyle. Przykład wdrażania ciemnego motywu WhatsAppa jest prawdziwy, ale skrajny. Wiele funkcji pojawia się w komunikatorze na bieżąco i zajmuje to zazwyczaj maksymalnie kilka tygodni od pierwszych nieoficjalnych zapowiedzi i testów w gronie twórców lub w wersji beta.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)