WindowsArchiwumProgramy archiwalneWiadomek

Wiadomek1.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Program służy do ściągania na pulpit najnowszych wiadomości. Wiadomek ma domyślnie zamontowane dwa źródła: wiadomości i sport z Gazeta.pl. Użytkownik samodzielnie może dodać inne źródła dostępne w sieci w formacie RSS (XML). W opcjach Wiadomka można znaleźć listę, uznanych przez autorów za ciekawe, źródeł RSS. Wiadomek umożliwia specjalne powiadamianie o przełomowych wydarzeniach dnia wybieranych przez dziennikarzy Gazeta.pl i Gazety Wyborczej. Do Wiadomka można ściągać wszystkie inne treści dostępne w formacie RSS wpisy z blogów, grupy newsowe itp.

Wiadomek może mieć wygląd prostokątnego okienka o wymiarach 720x540 pikseli ze zdjęciem, tytułami i zakładkami do różnych źródeł wiadomości lub cienkiego paska z rotującymi wiadomościami. Ikonka Wiadomka znajduje się w pasku aplikacji. Jej wygląd informuje czy są nowe wiadomości, czy nie. Opcje pozwalają ukryć Wiadomka pod innymi oknami na pulpicie, zmodyfikować sposób wyświetlania doniesień na pasku oraz położenie samego paska. Niestety ukrycie "opcji" w prawym górnym rogu okienka nie jest zbyt intuicyjne, można się jednak do tego przyzwyczaić. Nowości w wersji 1.1 Skróty tekstów oprócz tytułów Można dodać aż 10 swoich źródeł informacji Łatwiejszy system dodawania nowych źródeł za pomocą dwóch kliknięć Łatwiejszy system przeglądania zakładek z wiadomościami Można wyłączać sport lub politykę Nowy Wiadomek działa też w sieciach komputerowych chronionych proxy z hasłem Działa też na komputerach wyposażonych w dwa monitory Nowe powiadomienia Uwaga! Program jest bezpłatny ale wyświetla banner reklamowy.

Informacja Program zawiera komponenty reklamowe (adware). W tym konkretnym przypadku, komponenty te są jednak nieszkodliwe i bezpieczne dla użytkownika, a ich działanie ogranicza się jedynie do wyświetlania reklamy.
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
ProducentAgora S.A.
Liczba pobrań12 678
Data aktualizacji20 maj 2005
Rozmiar pliku1.06 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna (adware)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)