Więcej recenzji w dziale lab

Więcej recenzji w dziale lab

Redakcja
01.09.2011 18:33, aktualizacja: 02.09.2011 00:27

Oprogramowanie i sprzęt są nierozerwalnie związane — ta myśl przyświecała nam, gdy z początkiem roku rozszerzyliśmy tematykę serwisu o zagadnienia sprzętowe uruchamiając lab dobrychprogramów. Czas na więcej!

Przez 8 miesięcy publikowaliśmy wiele różnego rodzaju materiałów. Przede wszystkim były to testy i recenzje noteboków, tabletów czy smartfonów oraz innych ciekawych urządzeń. Staraliśmy się, aby — w odróżnieniu od innych portali — nie koncentrować się na dziesiątkach wykresów, które zajmują kilka stron, ani na rewelacjach typu trzy klatki na sekundę więcej w grze XYZ. Skupialiśmy uwagę na często bagatelizowanych — a według nas na co dzień istotniejszych — aspektach, takich jak jakość wykonania, wrażenia z bezpośredniego użytkowania produktów czy dołączone oprogramowanie. Podkreślaliśmy zalety, skrupulatnie punktując wady i niedociągnięcia. Wszystko to wzbogacone było starannie przygotowanymi, inscenizowanymi zdjęciami. Niekiedy trochę kontrowersyjnymi, ale przejaskrawionymi w dobrej wierze. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, poprzeczkę ustawiliśmy wysoko i jesteśmy pełni pokory, bo wszystko co się robi zawsze można zrobić jeszcze lepiej.

Przede wszystkim można jednak więcej. Dotychczas recenzowaliśmy sprzęt, do którego opisania niezbędnych było wiele linijek tekstu. Tymczasem zaskakująco dużą popularnością cieszyły się materiały dotyczące stosunkowo prostych urządzeń. Postanowiliśmy zatem rozpocząć cykl dodatkowych, krótszych recenzji, za to w większej liczbie. Będziemy publikować wrażenia z użytkowania nie tylko notebooków, tabletów czy smartfonów, ale i wielu innych interesujących produktów — akcesoriów komputerowych, elektroniki użytkowej, wszystkiego co według nas jest interesujące. Chcemy zwracać szczególną uwagę na nowości, ciekawostki, ale i na produkty, które są na rynku już od jakiegoś czasu, ale mimo swych unikalnych cech pozostają niezauważone bądź mało znane. Pod lupę będziemy brać także bardzo tanie produkty, abyście mogli przekonać się ile są warte. Oczywiście z „dużych recenzji” nie rezygnujemy — w dalszym ciągu będziemy publikować bardziej obszerne materiały szczególnie ciekawego sprzętu.

Na początek zapraszamy Was do lektury minirecenzji taniego dysku zewnętrznego LG HXD5 750 GB z dołączonym ciekawym oprogramowaniem do backupu, nowości od D-Linka, która niedługo będzie miała premierę — Le petit router — modemu 3G i routera w formie klucza USB, zestawu słuchawek z mikrofonem SteelSeries Siberia V2 for PS3 dla wytrawnych graczy konsolowych, czy śmiesznie taniego (15 zł) framegrabbera EasyCap z Allegro — sprawdziliśmy czy produkt za takie pieniądze ma w ogóle szanse działać. Są też recenzje zaawansowanej ładowarki Powerex MH-C9000, a także (prawie) wszystkomającego telefonu Alcatel OT-208 ;). Wszystkie te materiały można znaleźć w dziale Lab, w sekcji „Co w labie piszczy...” (pod zajawkami 3 najnowszych, dużych testów i recenzji). Będziemy się starać aby kolejne materiały pojawiały się tam codziennie.

Przypominamy też o ostatnio opublikowanych, dużych recenzjach: notebooka Lenovo ThinkPad X1 wyróżniającego się m.in. ciekawym systemem ładowania baterii (80% w pół godziny), smartfona Huawei IDEOS U8500 z Androidem reklamowego w kampanii Play przez Kubę Wojewódzkiego, ultra mobilnego ThinkPada X220 z matrycą IPS, a także HANNSpada — taniego tabletu z Tegrą II.

Zachęcamy do lektury i komentowania poszczególnych recenzji!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)