Więcej reklam w telefonie. Google wdraża swój plan

Więcej reklam w telefonie. Google wdraża swój plan

sklep Google Play
sklep Google Play
Źródło zdjęć: © unsplash
Mateusz Tomczak
26.04.2023 12:51, aktualizacja: 27.04.2023 14:46

Niektórzy posiadacze smartfonów z Androidem zaczynają zauważać reklamy w wyszukiwarce sklepu Google Play. Wiele wskazuje na to, że wkrótce te nielubiane elementy będą wyświetlały się wszystkim użytkownikom.

Android to najpopularniejszy system mobilny na świecie. Większość wprowadzanych w nim zmian siłą rzeczy dotyka miliony użytkowników. Teraz też tak będzie. Tym bardziej, że chodzi o nowość związaną ze sklepem Google Play. Z niego pobierane są dodatkowe aplikacje i gry na telefony z wspominanym systemem. Firma Google najwyraźniej dostrzegła tutaj dodatkowy potencjał na zarobek.

Reklamy w wyszukiwarce Google Play

Wbrew pozorom nie jest to ogromne zaskoczenie, ponieważ Google już jakiś czas temu zaczął przyglądać się wyszukiwarce androidowego sklepu. Użytkownikom prezentowane były jednak wyłącznie rekomendacje na bazie wcześniejszych wyszukiwań i preferencji. Teraz niektórzy dostrzegają tam treści wyraźnie oznaczone jako reklamy.

Reklamy w wyszukiwarce sklepu Google Play.
Reklamy w wyszukiwarce sklepu Google Play.© androidpolice

Na dowód takiego obrotu spraw pojawiło się już kilka przykładowych zrzutów ekranu z reklamami w wyszukiwarce Google Play. W porównaniu z sugestiami nowy interfejs zawiera więcej informacji o aplikacjach. Pokazuje m.in. oceny użytkowników i łączną liczbę pobrań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy zobaczymy reklamy w wyszukiwarce Google Play?

Na ten moment reklamy w wyszukiwarce Google Play prezentowane są tylko niektórym użytkownikom smartfonów z Androidem. Potwierdzono, że chodzi o mieszańców m.in. Wielkiej Brytanii i Japonii.

Google najprawdopodobniej jest na wczesnym etapie wdrażania tego rozwiązania. W najbliższej przyszłości zapewne zostanie ono szerzej rozpowszechnione, co będzie wpisywało się w pojawiające się od dawna doniesienia o poszukiwaniach przez Google dodatkowych sposóbów na zarabianie z Androida.

Mateusz Tomczak, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)