Wiersz poleceń Microsoftu łatwiejszy w obsłudze, sam podpowie polecenia

Strona głównaWiersz poleceń Microsoftu łatwiejszy w obsłudze, sam podpowie polecenia
27.01.2018 12:30
Wiersz poleceń Microsoftu łatwiejszy w obsłudze, sam podpowie polecenia
bEgNThGu

Microsoft nie zwalnia tempa w ulepszaniu swoich narzędzi do tekstowej obsługi systemu operacyjnego. Niedawno informowaliśmy, że PowerShell Core 6.0 udostępniony został także użytkownikom Maków i Linuksów, a już teraz pojawiają się pierwsze szczegóły odnośnie funkcji, które zawitają do programu w wersji 6.1, której debiut planowany jest wstępnie na czerwiec bieżącego roku.

bEgNThFN

Przy okazji poznajemy schemat, według którego Microsoft będzie wydawał nowe edycje PowerShell Core. Duże wersje mają mieć premierę co pół roku, zaś co mniej więcej trzy tygodnie pojawiać się będzie nowa wersja testowa. No drodze do czerwcowego wydania, jeszcze do końca stycznia premierę będzie miała wersja 6.0.1, w której pojawi się aktualizacja do .NET Core 2.0.5.

Tymczasem w dłuższej perspektywie, do programu trafi między innymi moduł pozwalający na komunikowanie się z urządzeniami w ramach Internetu Rzeczy, obsługa Markdown, co pozwoli na podstawowe formatowanie ważniejszych komunikatów oraz uczenie maszynowe. Sztuczna inteligencja będzie podpowiadać użytkownikowi, o jakie polecenia może mu chodzić, a bazować będzie przy tym zarówno na informacjach lokalnych, jak i wykorzystujących obliczenia w chmurze.

W zakresie implementacji nowych funkcji Microsoft pozostaje otwarty na sugestie użytkowników oraz informacje zwrotne, które zgłaszać można na GitHubie. Dodatkowych informacji o planowanych nowościach w nadchodzących wydaniach PowerShella Core można natomiast zasięgnąć na blogu firmy.

bEgNThFP

PowerShell Core jest dostępny do pobrania z naszego katalogu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEgNThGL