Windows 10 19H2 za pasem. Premiera możliwa już w pierwszym tygodniu października

Windows 10 19H2 za pasem. Premiera możliwa już w pierwszym tygodniu października

Windows 10 19H2 zbliża się wielkimi krokami (Getty Images)
Windows 10 19H2 zbliża się wielkimi krokami (Getty Images)
Oskar Ziomek
01.10.2019 10:55, aktualizacja: 01.10.2019 13:16

Aktualizacja Windows 10 do wersji 19H2 znanej także jako 1909 zbliża się wielkimi krokami. Choć oficjalnie nie podano jeszcze daty jej premiery, spekuluje się, że zostanie zaprezentowana już w pierwszym tygodniu października.

Powodem jest zaplanowana na 2 października konferencja, podczas której Microsoft pokaże nowe urządzenia z serii Surface. To dobra okazja do zaprezentowania aktualizacji Windows 10. Analogiczna sytuacja miała bowiem miejsce w ubiegłym roku, kiedy podczas prezentacji nowych urządzeń potwierdzono październikową aktualizację – tę, która później zapadła wielu osobom w pamięć m.in. przez problem znikających plików.

Informacja o dostępności aktualizacji Windows 10 pojawi się w Windows Update.
Informacja o dostępności aktualizacji Windows 10 pojawi się w Windows Update.

Tym razem powinno się obejść bez podobnych kłopotów. Jeszcze w pierwszej połowie tego roku Microsoft przyznał, że aktualizacje Windows 10 nie były dostatecznie dobrze testowane i konieczne są na tym polu liczne zmiany. Konsekwencją rewolucji w tym zakresie jest także możliwość samodzielnego decydowania o momencie instalacji aktualizacji, do czego system zmusi użytkownika tylko w ostateczności (gdy wsparcie danej kompilacji systemu dobiegnie końca).

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy Windows 10 jest już aktualizowany we właściwy sposób. Swoje opinie na ten temat wyrazili ostatnio Kamil Dudek oraz Piotr Urbaniak, zachęcam do lektury.

Nowe Surface'y na horyzoncie

Nie należy zapominać, że opisywana konferencja to przede wszystkim premiera nowych urządzeń z serii Surface. Spodziewamy się odświeżenia linii tabletów i laptopów, ale spekuluje się także o premierze domniemanego sprzętu z dwoma ekranami.

Plotki o tym urządzeniu pojawiają się w sieci od zeszłego roku i dotyczą także Windowsa Core OS. To okrojona wersja Windows 10, która miałaby zostać specjalnie przystosowana właśnie do obsługi dwóch (zapewne dotykowych) wyświetlaczy.

Aktualizacja, godz. 12:30

Chociaż premiera nowych Surface'ów nie miała jeszcze miejsca, do sieci już teraz trafiły pierwsze zdjęcia nowych sprzętów. Więcej szczegółów można znaleźć w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)