Windows 10 20H1 dostępny jako ISO dla testerów. Są pierwsze problemy

Windows 10 20H1 dostępny jako ISO dla testerów. Są pierwsze problemy

Windows 10 20H1 jest już dostępny jako ISO, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 20H1 jest już dostępny jako ISO, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
26.02.2020 11:07, aktualizacja: 26.02.2020 11:28

Windows 10 20H1 w finalnej wersji RTM jest już dostępny dla testerów w formie pliku ISO. Teoretycznie można go pobrać z serwerów Microsoftu i wykorzystać na przykład do dalszego testowania w maszynach, których konta nie są zarejestrowane w programie Insider. Niestety jednak praktyka jest inna – procesu pobierania nie da się rozpocząć, bo formularz blokuje się na etapie przetwarzania.

O problemie informują użytkownicy komentujący wpis Microsoftu na Twitterze. Choć możliwość pobierania ISO Windowsa 10 2004 jest teoretycznie dostępna od kilku godzin, w praktyce pliku nie da się pobrać. Problemem jest etap wyboru wersji językowej, po którym pojawia się ekran oczekiwania i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miał zniknąć. Sprawdziłem sam i faktycznie – mimo oczekiwania kilkunastu minut, na rozpoczęcie pobierania się nie doczekałem.

Jak wynika z wpisów na Twitterze, problem z pobieraniem ma miejsce od początku udostępnienia formularza. Niektóre dużo nowsze wpisy potwierdzają, że usterka ciągle występuje. W tym momencie nie da się jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną. Wydaje się jednak, że w tym przypadku trudno mówić o przeciążeniu serwerów – zainteresowanie testową wersją Windowsa 10, o której wiedzą głównie insiderzy, z pewnością nie jest tak duże, by spowodować tego rodzaju problem.

Ostatni etap przed uruchomieniem pobierania może swoje potrwać :)
Ostatni etap przed uruchomieniem pobierania może swoje potrwać :)

Co ciekawe, na Twitterze pojawił się wpis, w którym jeden z użytkowników opisuje problemy z instalacją systemu z nowego ISO (nie zaś z samym pobieraniem). Możliwe więc, że problemy są różne w konkretnych przypadkach lub występują losowo, a Microsoft jest na etapie ich rozwiązywania.

Jeśli temat instalacji Windowsa 10 w komputerze jest dla ciebie nowością, zachęcamy do lektury naszego poradnika, w którym przybliżamy wszystkie etapy tego procesu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)