Windows 10 20H1 dostępny jako ISO dla testerów. Są pierwsze problemy

Windows 10 20H1 dostępny jako ISO dla testerów. Są pierwsze problemy26.02.2020 11:07
Windows 10 20H1 jest już dostępny jako ISO, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 20H1 jest już dostępny jako ISO, fot. Oskar Ziomek

Windows 10 20H1 w finalnej wersji RTM jest już dostępny dla testerów w formie pliku ISO. Teoretycznie można go pobrać z serwerów Microsoftu i wykorzystać na przykład do dalszego testowania w maszynach, których konta nie są zarejestrowane w programie Insider. Niestety jednak praktyka jest inna – procesu pobierania nie da się rozpocząć, bo formularz blokuje się na etapie przetwarzania.

O problemie informują użytkownicy komentujący wpis Microsoftu na Twitterze. Choć możliwość pobierania ISO Windowsa 10 2004 jest teoretycznie dostępna od kilku godzin, w praktyce pliku nie da się pobrać. Problemem jest etap wyboru wersji językowej, po którym pojawia się ekran oczekiwania i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miał zniknąć. Sprawdziłem sam i faktycznie – mimo oczekiwania kilkunastu minut, na rozpoczęcie pobierania się nie doczekałem.

Jak wynika z wpisów na Twitterze, problem z pobieraniem ma miejsce od początku udostępnienia formularza. Niektóre dużo nowsze wpisy potwierdzają, że usterka ciągle występuje. W tym momencie nie da się jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną. Wydaje się jednak, że w tym przypadku trudno mówić o przeciążeniu serwerów – zainteresowanie testową wersją Windowsa 10, o której wiedzą głównie insiderzy, z pewnością nie jest tak duże, by spowodować tego rodzaju problem.

Ostatni etap przed uruchomieniem pobierania może swoje potrwać :)
Ostatni etap przed uruchomieniem pobierania może swoje potrwać :)

Co ciekawe, na Twitterze pojawił się wpis, w którym jeden z użytkowników opisuje problemy z instalacją systemu z nowego ISO (nie zaś z samym pobieraniem). Możliwe więc, że problemy są różne w konkretnych przypadkach lub występują losowo, a Microsoft jest na etapie ich rozwiązywania.

Jeśli temat instalacji Windowsa 10 w komputerze jest dla ciebie nowością, zachęcamy do lektury naszego poradnika, w którym przybliżamy wszystkie etapy tego procesu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)