Windows 10 21H1 na ostatniej prostej, premiera lada moment (aktualizacja)

Windows 10 21H1 na ostatniej prostej, premiera lada moment (aktualizacja)

Windows 10 21H1 może trafić do komputerów lada dzień
Windows 10 21H1 może trafić do komputerów lada dzień
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
18.05.2021 18:49

Aktualizacja Windows 10 do wersji 21H1 w praktyce może się rozpocząć lada moment. Jak wynika z ostatnich doniesień, Microsoft jest już na etapie przygotowywania materiałów reklamowych i instrukcji, co zwykle bezpośrednio poprzedza wydanie nowej wersji Windows 10.

O takim stanie rzeczy pisze Windows Latest. Jak zauważa, bazując na filmie, który trafił do sieci, Microsoft prawdopodobnie jest już gotowy do upublicznienia nowej wersji "okienek". Pierwotnie sugerowano, że Windows 10 21H1 pojawi się u pierwszych użytkowników na przełomie maja i czerwca. Teraz spodziewamy się, że może się to stać dosłownie na dniach.

W praktyce realnym terminem może być jednak przyszły tydzień. Wtedy zaczyna się bowiem konferencja Microsoft Build 2021 dotycząca oprogramowania. Oficjalne uruchomienie aktualizacji Windows 10 do wersji 21H1 podczas głównej prezentacji wydawałoby się logicznym posunięciem. W praktyce jednak, to tylko domysły.

Windows 10 21H1 to stosunkowo nieduża aktualizacja, która trafi do użytkowników "dziesiątki" na takiej samej zasadzie, jak comiesięczne, kumulatywne aktualizacje bezpieczeństwa. Jeśli wcześniej w komputerze będzie działać najświeższa wersja systemu, instalacja zajmie kilkadziesiąt sekund, a co najwyżej kilka minut i użytkownik będzie mógł dalej korzystać z Windows 10.

Znacznie większe zmiany w Windows 10 planowane są na drugą połowę roku. Wówczas użytkownikom ma zostać udostępniona wersja 21H2 znana także jako "Sun Valley". W jej ramach Microsoft chce znacznie odświeżyć Windows 10, aby sprostać wymogom użytkowników przyzwyczajonych do nowocześniejszej konkurencji.

Windows 10 w praktyce nie był zauważalnie odświeżany od momentu premiery w 2015 roku. Użytkownicy zdążyli już więc przywyknąć do "kanciastego" interfejsu i oczekują pewnych zmian. Aktualizacje Windows 10 są oczywiście darmowe dla użytkowników, którzy korzystają z poprzednich wersji "dziesiątki".

Aktualizacja, godz. 19:50

Jak się okazuje, Windows 10 21H1 jest już dostępny do pobrania, choć nie u każdego od razu. Warto zajrzeć do Windows Update i sprawdzić aktualizacje. Więcej na ten temat przeczytacie w odrębnej publikacji:

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)