Windows 10 22H2 trafił na kanał Release Preview

Pendrive instalacyjny Windows 10
Pendrive instalacyjny Windows 10
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

29.07.2022 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 22H2 zbliża się wielkimi krokami, czego dowodem jest udostępnienie go na kanale Release Preview dla insiderów. To ostatni etap przed wdrożeniem nowego wydania Windowsa 10 w komputerach wszystkich użytkowników, których jest znacznie więcej niż korzystających z Windowsa 11.

Premiera Windowsa 10 22H2 stoi nieco w cieniu względem zapowiadanej aktualizacji Windowsa 11, ale w praktyce dotyczy znacznie większej liczby osób. Windows 11 wciąż działa tylko w części sprzętów i w praktyce to aktualizacja Windowsa 10 okaże się ważniejsza dla znakomitej większości osób korzystających z "okienek" z ostatnich lat.

Pokazanie się Windowsa 10 22H2 na kanale Release Preview to w praktyce ostatni etap testów w ramach programu Insider. Niestety nie oznacza to, że data premiery stabilnej wersji najnowszego Windowsa 10 jest już znana. W rzeczywistości możemy mówić o jesieni, jak w przypadku Windowsa 11 i aktualizacji "Sun Valley 2", ale wszystko zależy od Microsoftu i postępu w testach.

Nie zmienia to jednak faktu, że Windows 10 22H2 raczej nie przyniesie przełomowych zmian, które uda się zauważyć gołym okiem. Szczegóły opisywaliśmy pod koniec czerwca, zwracając uwagę, że większość nowych funkcji trafia obecnie do Windowsa 11, a rozwój Dziesiątki zszedł w Microsofcie na drugi plan - czemu zresztą trudno się dziwić.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)