Windows 10: Bitdefender zablokował instalację wrześniowej aktualizacji – uznał, że to trojan

Bitdefender zablokował instalację wrześniowych aktualizacji w Windows 10, fot. Oskar Ziomek
Bitdefender zablokował instalację wrześniowych aktualizacji w Windows 10, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

10.09.2020 21:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windows 10, którzy stosują program antywirusowy firmy Bitdefender, mogli w ostatnich dniach zobaczyć nietypowe ostrzeżenie związane z wrześniową aktualizacją bezpieczeństwa. Jak się okazuje, pakiet KB4574727 był przez Bitdefendera niesłusznie oznaczany jako trojan, co uniemożliwiało jego instalację w Windows 10. Aktualizacja trafiała bowiem do kwarantanny, po zidentyfikowaniu jako Trojan.Ciusky.Gen.13.

Szczegóły tej nietypowej sytuacji opisał serws Techdows. Jak się okazuje, problem został szybko zgłoszony producentowi, który rozwiązał go, aktualizując swoje oprogramowanie. Korzystający z Bitdefendera powinni więc zaktualizować antywirus do najnowszej wersji, aby pozbyć się problemu, a tym samym umożliwić Windowsowi 10 instalację wrześniowego pakietu łatek.

Aktualizacja Windows 10 oznaczona jako trojan przez Bitdefendera, fot. Techdows.
Aktualizacja Windows 10 oznaczona jako trojan przez Bitdefendera, fot. Techdows.

Z instalacją pakietu KB4574727 (przeznaczonego dla Windowsa 10 1903 i 1909) nie warto zwlekać. Microsoft załatał wraz z nim szereg krytycznych luk, które dokładniej opisał parę dni temu Kamil. Wrześniowe aktualizacje dla Windows 10 to także rozwiązanie usterki związanej z defragmentacją dysków SSD.

W kontekście aktualizacji Windows 10, warto mieć także na uwadze zbliżającą się wielkimi krokami dużą aktualizację zbiorczą (Windows 10 20H2), która zostanie wydana najpewniej w październiku, bądź listopadzie. W praktyce będzie to tylko "włącznik" opcji, które do Windows 10 trafiły wraz z majową aktualizacją w pierwszej połowie 2020 roku. Więcej na ten temat można przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)