Windows 10 Build 16199 dostępny: wysyp nowości w kanale Fast Ring

Windows 10 Build 16199 dostępny: wysyp nowości w kanale Fast Ring

Windows 10 Build 16199 dostępny: wysyp nowości w kanale Fast Ring
Oskar Ziomek
18.05.2017 12:39

Do Insiderów będących w Fast Ring trafia właśnie kolejna kompilacja Windowsa 10 (16199) oraz Windowsa 10 Mobile (15215). W tym drugim liczyć można jedynie na nieliczne poprawki wydajności i naprawę dotychczasowych błędów, ale komputerowa wersja systemu Microsoftu zyskała dużo więcej. Przyjrzyjmy się zatem pokrótce, jakich zmian spodziewać się mogą Insiderzy.

W pierwszej kolejności na warsztat wzięto Story Remix, uruchamiając w nim testy A/B. To metoda pozwalająca Microsoftowi zweryfikować wpływ wprowadzanych zmian na rzeczywiste zachowanie aplikacji. Producent zapewnia, że podobnego typu testy realizował już w przeszłości, przez co nie należy spodziewać się żadnych komplikacji. Dodaje również, że choć Story Remix powinien być dostępny dla większości Insiderów, to istnieją wyjątki, kiedy użytkownicy wybrani zostali jako grupa kontrolna i dostępu do aplikacji jeszcze nie posiadają.

Obraz

Zmiany pojawiają się także w związku z Kontaktami. Od teraz, kiedy przypięta do paska zadań osoba wyśle do nas emoji, będzie się ono animować i pojawiać nad wspomnianym paskiem, zaś bezpośrednio na nim – licznik nieodczytanych wiadomości. Nowe są również opcje udostępniania plików, co możliwe jest teraz po przeciągnięciu dokumentów bezpośrednio na przypięte kontakty lub jako opcja w odrębnym menu udostępniania.

Aktualizacji doczekały się także ustawienia. W tych dotyczących gier, nowością jest opcja strumieniowania wyłącznie dźwięku z gry (nie zaś z całego komputera, jak dotychczas) oraz reorganizacja i nowe nazwy dla opcji. Wśród pozostałych ustawień komputera uproszczono zakładkę informacji, dodając do niej podsumowanie związane z bezpieczeństwem i stanem Windows Defendera. Rozszerzono także liczbę porad w ustawieniach, które wyposażane są dodatkowo w krótkie filmy instruktażowe.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zmiany dotarły również do funkcji Storage Sense dbającej o wykrywanie zbędnych plików w komputerze. Od teraz aktywować można automatyczne usuwanie dokumentów z folderu pobieranych, jeśli te nie były modyfikowane przez 30 dni. Nowości w Windowsie dla Insiderów objęły również niedostępną w naszym kraju Cortanę oraz wiele innych elementów, naprawę błędów oraz optymalizację.

Jak zwykle, decydując się na instalację systemu w wersji dla Insiderów, a w szczególności w ramach Fast Ring, należy mieć na uwadze, iż jest to faza testów, zatem trzeba liczyć się z ewentualnymi błędami i nieprzewidywalnym działaniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)