Windows 10 Build 16288: wysyp poprawek przed Fall Creators Update

Windows 10 Build 16288: wysyp poprawek przed Fall Creators Update
13.09.2017 11:43
Windows 10 Build 16288: wysyp poprawek przed Fall Creators Update

Do Insiderów pozostających w szybkim pierścieniu udostępniania aktualizacji trafia właśnie nowa kompilacja systemu Windows 10, Build oznaczony numerem 16288 oraz 15250 w przypadku Windowsa 10 Mobile. Desktopowy system to kolejna seria poprawek w dążeniu do udoskonalenia działania przez premierą Fall Creators Update – jesiennej aktualizacji, która zadebiutuje w październiku.

Microsoft zmienił sposób dostarczania aktualizacji jeszcze w lipcu, gdy utworzono funkcję Skip ahead pozwalającą Insiderom przeskoczyć na inną, nowszą gałąź rozwoju systemu. Już wtedy było bowiem wiadomo, iż wśród typowych aktualizacji dla testerów (z jaką mamy do czynienia i w tym przypadku) pojawiać się będą wyłącznie poprawki błędów przed premierą Windowsa 10 Build 1709 w październiku. Ci którzy przeskoczyli mieli na przykład okazję niedawno poznać nowości w OneNote, zaś Insiderzy, którzy pozostali z Redstone 3, mogą teraz cieszyć się kolejną serią poprawek.

A te dotyczą rozmaitych kwestii. W przypadku systemowej powłoki naprawiono na przykład błąd, w wyniku którego napis Nowe w menu Start przy świeżo zainstalowanej aplikacji nie znikał po pierwszym uruchomieniu programu, zaś gdy chodzi o metody wprowadzania zadbano o poprawne rozpoznawanie dotknięć klawiatury w trybie tabletu i wyeliminowano kilka błędów związanych z użyciem języka chińskiego, japońskiego i koreańskiego.

Zmiany dotknęły także przeglądarkę Microsoft Edge, gdzie naprawiono między innymi automatyczne przechodzenie do okna wyszukiwania w przypadku jego pierwszego użycia oraz wiele aspektów związanych z plikami PDF (w tym ich poprawne renderowanie). Inne zmiany dotyczą również gier i ustawień (na przykład błędów związanych z opcjami Bluetooth). Wszystkich poprawek jest sporo, ich pełną listę znaleźć można na blogu Windowsa.

Nowości w Windows 10 Mobile

Aktualizacje trafiły również do mobilnej odmiany systemu Microsoftu. Tutaj Build oznaczony numerem 15250 przynosi Insiderom trzy główne zmiany. Pierwszą z nich jest nowość – dwuetapowe uwierzytelnianie, dzięki któremu aplikacje będą mogły wymusić potwierdzenie tożsamości użytkownika nie tylko numerem PIN, ale także w inny sposób, a tu jako przykład podaje się znacznik odczytywany przez NFC.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pozostałe dwie zmiany to ulepszenia w związku z blokowaniem aplikacji (zarówno w działaniu, jak i wyglądzie) oraz obsługą połączeń VPN (w tym przypadku pracowano między innymi nad wymuszonym tunelowaniem dla UWP). W systemie pojawiły się oczywiście także inne, generalne poprawki, a wśród nich wyeliminowanie błędu pustych kafelków na pulpicie, wiele poprawek map oraz usunięcie rzadkiego błędu niepoprawnego wyświetlania historii połączeń po przeprowadzeniu aktualizacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)