Windows 10 Build 16362: nowości dla Insiderów, którzy skoczyli do RS4

Windows 10 Build 16362: nowości dla Insiderów, którzy skoczyli do RS4

Windows 10 Build 16362: nowości dla Insiderów, którzy skoczyli do RS4
Oskar Ziomek
14.09.2017 11:38

Jesienna aktualizacja dla twórców coraz bliżej i dla Insiderów, którzy pozostali na gałęzi Redstone 3 oznacza to już tylko poprawki błędów – o najnowszej kompilacji pisaliśmy wczoraj. Jednocześnie testerzy, którzy są spragnieni nowości i przeskoczyli na gałąź Redstone 4 (w ramach opcji Skip Ahead) również mogą z zaciekawieniem spojrzeć w nową kompilację przeznaczoną dla nich: Windowsa 10 Build 16362.

Najnowsza wersja przynosi zmianę przy odblokowywaniu komputera. Jeśli użytkownik nie zaloguje się od razu, ale na dłużej pozostanie przed ekranem blokady, będzie możliwe wyświetlenie dodatkowych personalizowanych informacji, w tym między innymi danych z kalendarza czy poczty. Opcjonalnie będzie można z tego zrezygnować. Inną nowością są z kolei ulepszenia funkcji narratora, w których będzie można od teraz wskazać kanał, w którym mają być odtwarzane słowa lektora.

Obraz

Zmian jest naturalnie jeszcze więcej, a ich pełna lista dostępna jest na blogu Windowsa. Modyfikacje dotyczą powłoki, gier, metod wprowadzania oraz dotychczasowych błędów. Poprawki dotknęły także przeglądarkę Microsoft Edge i tutaj skupiono się między innymi na eliminacji błędów podczas logowania danymi z Facebooka, korzystania ze schowka w serwisie Imgur.com czy też po wyjściu z trybu pełnego ekranu podczas odtwarzania filmów.

Windows 10 Build 16362 dostępny jest już teraz dla Insiderów, którzy pozostają w szybkim pierścieniu wydawania aktualizacji i zdecydowali się korzystać z funkcji Skip Ahead. Pozostali testerzy otrzymają opisywaną tu kompilację dopiero po wydaniu Fall Creators Update w przyszłym miesiącu, kiedy to gałęzie rozwoju systemu zostaną złączone i wszyscy otrzymywać będą kompilacje RS4. Microsoft dodaje, iż w najbliższym czasie nie należy się spodziewać wielu nowości w ramach Skip Ahead – priorytetem jest udoskonalanie RS3 i wydanie jesiennej aktualizacji 17 października.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)