Windows 10 build 17004: mimo skoku naprzód, postęp raczej skromny

Windows 10 build 17004: mimo skoku naprzód, postęp raczej skromny

Windows 10 build 17004: mimo skoku naprzód, postęp raczej skromny
28.09.2017 10:40

Uczestnikom programu Windows Insider, którzy w pewnym momencienie skorzystali z opcji SkipAhead, pozostała nuda: ostatnie buildy przed wydaniem FallCreators Update niczego ciekawego nie przynoszą, to tylko poprawki ioptymalizacje. Nam na jednym insiderskim systemie udało sięprzeskoczyć naprzód, ale czy w związku z tym dostaniemy tamnowości ciekawsze? Patrząc na zmianę numerów buildów w gałęziRS_PRERELEASE (Redstone 4) (z 16362 przeszliśmy nagle do 17004), takby mogło być, ale cóż, nie sądźcie wydania po numeracji.Windows 10 Fall Creators Update jest po prostu najważniejsze,Insiderzy mogą się ponudzić.

Microsoft nie ustaje w rozwijaniu swojej przeglądarki Edge, araczej naprawianiu tkwiących w niej usterek. Tym razem usunięto ichdziewięć, dotyczyły one zachowania paska adresowego, obsługidokumentów PDF, zachowania paska wyszukiwarki, przenoszenia kartmiędzy oknami i okna dialogowego drukowania.

Naprawiono też przetwarzanie danych z klawiatury – klawiszEnter działa już poprawnie w Facebook Messengerze, klawisz Deletena klawiaturze ekranowej nie wstawia już kropek w uniwersalnychaplikacjach, przestało się też przycinać zaznaczanie długichciągów tekstów w formularzach tekstowych.

Oprócz poprawek, Microsoft wprowadza do systemu coraz więcejelementów nowego języka wzornictwa FluentDesign. Tym razem padło na menu Start, gdzie listę wszystkichaplikacji przegląda się teraz z podświetleniem Reveal Highlight.Interaktywna wizualizacja położenia wskaźnika myszki, wcześniejjuż włączona we wszystkich kontrolkach ListView, wygląda całkiemnieźle, ułatwiając odnalezienie się w długich listach, kiedyśniezbyt czytelnych przez założenia projektowe płaskiego interfejsuModern.

Obraz

Windows 10 build 17004 przynosi także nowy wybierak kolorów doustawień koloru i kontrastu, poprawia kompatybilność z grąSkyrim, rozwiązuje problem z zielonymi ekranami śmierci dlawin32kfull.sys. Do tego doszły zmiany wprowadzone ostatnio wbuildzie16291 wydanym w gałęzi RS3.

Najprawdopodobniej ciekawsze zmiany w buildach dla Insiderówzobaczymy dopiero po wydaniu Fall Creators Update, planowanym na 17października. Ciekawe, czy po jej wydaniu „zwykłe” CreatorsUpdate przestanie być najlepsząz dostępnych wersji Windowsa 10. Póki co trzeba jednak przyznać,że program ten bardzo się przysłużył stabilności Windowsa ipoprawności działania jego aplikacji systemowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)