Windows 10 i katastrofa po aktualizacji. Nie działa dźwięk, Wi-Fi i mnóstwo innych funkcji

Windows 10 i katastrofa po aktualizacji. Nie działa dźwięk, Wi-Fi i mnóstwo innych funkcji
04.02.2020 17:39
Windows 10 ma problem po aktualizacji KB4532695, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 ma problem po aktualizacji KB4532695, fot. Oskar Ziomek

Windows 10 znów nie działa właściwie u części użytkowników. Po aktualizacji KB4532695, która naprawiała sporo błędów, w tym usterki wyszukiwarki w Eksploratorze, użytkownicy wyliczają nowe problemy. Jest ich cała masa, a najczęstsze to brak dźwięku, nieuzasadnione problemy z wydajnością, a nawet niebieskie ekrany śmierci, czyli innymi słowy – krytyczne błędy systemu (BSOD).

O szczegółach problemów Windowsa 10 po aktualizacji KB4532695 można przeczytać na stronie pomocy technicznej Microsoftu. Już w pierwszych zgłoszeniach – jeszcze z ostatnich dni stycznia – użytkownicy zwrócili uwagę między innymi na brak dźwięku (mimo teoretycznie poprawnego działania sterowników), wolne włączanie systemu, problemy z Pulpitem Zdalnym, kłopoty z zewnętrznymi wyświetlaczami podłączanymi do laptopów, szyfrowaniem BitLocker, czy obsługą Bluetootha i Wi-Fi.

Jedno ze zgłoszeń na stronie pomocy Microsoftu, źródło: answers.microsoft.com
Jedno ze zgłoszeń na stronie pomocy Microsoftu, źródło: answers.microsoft.com

Jest to cała masa usterek, które dawno nie pojawiły się w takiej liczbie bezpośrednio po zbiorczej aktualizacji Windows 10. Wyliczone powyżej problemy nie zamykają jednak listy. Niektórzy piszą o trudnościach z uruchomieniem komputera i automatycznym restartowaniu, problemach z pakietem Office 365 i innych niewyjaśnionych błędach.

Niestety na tę chwilę trudno powiedzieć, kiedy Microsoft zdecyduje się naprawić wymienione usterki. Mając na uwadze ich wagę i liczbę, można jednak przypuszczać, że w drodze wyjątku kolejne łatki będą udostępniane poza typowym cyklem wydawniczym aktualizacji Windows 10, by szybciej ulżyć użytkownikom.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (430)