Windows 10 i katastrofa po aktualizacji. Nie działa dźwięk, Wi-Fi i mnóstwo innych funkcji

Windows 10 i katastrofa po aktualizacji. Nie działa dźwięk, Wi‑Fi i mnóstwo innych funkcji

Windows 10 ma problem po aktualizacji KB4532695, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 ma problem po aktualizacji KB4532695, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
04.02.2020 17:39

Windows 10 znów nie działa właściwie u części użytkowników. Po aktualizacji KB4532695, która naprawiała sporo błędów, w tym usterki wyszukiwarki w Eksploratorze, użytkownicy wyliczają nowe problemy. Jest ich cała masa, a najczęstsze to brak dźwięku, nieuzasadnione problemy z wydajnością, a nawet niebieskie ekrany śmierci, czyli innymi słowy – krytyczne błędy systemu (BSOD).

O szczegółach problemów Windowsa 10 po aktualizacji KB4532695 można przeczytać na stronie pomocy technicznej Microsoftu. Już w pierwszych zgłoszeniach – jeszcze z ostatnich dni stycznia – użytkownicy zwrócili uwagę między innymi na brak dźwięku (mimo teoretycznie poprawnego działania sterowników), wolne włączanie systemu, problemy z Pulpitem Zdalnym, kłopoty z zewnętrznymi wyświetlaczami podłączanymi do laptopów, szyfrowaniem BitLocker, czy obsługą Bluetootha i Wi-Fi.

Jedno ze zgłoszeń na stronie pomocy Microsoftu, źródło: answers.microsoft.com
Jedno ze zgłoszeń na stronie pomocy Microsoftu, źródło: answers.microsoft.com

Jest to cała masa usterek, które dawno nie pojawiły się w takiej liczbie bezpośrednio po zbiorczej aktualizacji Windows 10. Wyliczone powyżej problemy nie zamykają jednak listy. Niektórzy piszą o trudnościach z uruchomieniem komputera i automatycznym restartowaniu, problemach z pakietem Office 365 i innych niewyjaśnionych błędach.

Niestety na tę chwilę trudno powiedzieć, kiedy Microsoft zdecyduje się naprawić wymienione usterki. Mając na uwadze ich wagę i liczbę, można jednak przypuszczać, że w drodze wyjątku kolejne łatki będą udostępniane poza typowym cyklem wydawniczym aktualizacji Windows 10, by szybciej ulżyć użytkownikom.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (430)