Windows 10 i kolejne zmiany w aktualizacjach. Wydanie 20H1 będzie gotowe już w grudniu

Windows 10 i kolejne zmiany w aktualizacjach. Wydanie 20H1 będzie gotowe już w grudniu

Windows 10 będzie aktualizowany w nieco innym rytmie, fot. materiały prasowe
Windows 10 będzie aktualizowany w nieco innym rytmie, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
29.10.2019 16:28

Windows 10 będzie aktualizowany na nieco innych zasadach, niż dotychczas. W efekcie wydanie 20H1, które jest przygotowywane na wiosnę przyszłego roku, Microsoft udostępni jako RTM już w grudniu. To efekt przejścia na cykl wydawniczy związany z Azure.

Jak przypomina serwis Windows Central, ta zmiana jest wdrażana już od pierwszej połowy bieżącego roku, a jej "skutkiem ubocznym" jest nadchodząca w listopadzie aktualizacja zbiorcza, która znana jest jako November 2019 Update. Windows 10 nie otrzyma wówczas nowych funkcji, a jedynie kluczowe poprawki bezpieczeństwa i drobne poprawki.

Co istotne, takie zmiany nie oznaczają dużej rewolucji dla zwykłych użytkowników Windows 10. Wydania RTM zostaną udostępnione insiderom szybciej niż zwykle (w przypadku Windowsa 10 20H1 – podobno już w połowie grudnia), ale jak wynika z doniesień, na wersję dostępną dla każdego przez Windows Update i tak trzeba będzie poczekać do okolic kwietnia.

Teoretycznie oznacza to więc więcej czasu na testy aktualizacji Windows 10, co może poskutkować lepszą jakością w dłuższej perspektywie. Tę Microsoft zapowiadał już jakiś czas temu i do dzisiaj obietnice nie zostały w pełni zrealizowane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)