Windows 10 Insider z nowościami w Twój telefon. Porozmawiasz z komórki przez komputer

Windows 10 Insider z nowościami w Twój telefon. Porozmawiasz z komórki przez komputer

Windows 10 Insider z nowościami w Twój telefon. Porozmawiasz z komórki przez komputer (fot. blogs.windows)
Windows 10 Insider z nowościami w Twój telefon. Porozmawiasz z komórki przez komputer (fot. blogs.windows)
10.10.2019 23:23

Jeszcze większa integracja Windowsa 10 z Androidem. Do tej pory można było wysyłać i przeglądać wiadomości SMS czy zdjęcia. Już teraz doszła opcja rozmów głosowych dla testerów Windows Insider, a po jakimś czasie ma trafić do stabilnych wersji.

Aktualizacja umożliwia nawiązywanie połączeń na komputerze (z listy kontaktów, ostatnich połączeń czy ręcznie wpisując numer), gdzie do dyspozycji będziemy mieli zaplecze audio PC (mikrofon, głośniki lub słuchawki).

Odrzucenie połączenia może przekierowywać je bezpośrednio na pocztę głosową lub prowadzić do wysłania spersonalizowanej wiadomości tekstowej. Naturalnie w aplikacji na Windows 10 jest też dostęp do listy ostatnich połączeń, w końcu jak wcześniej było zaznaczone, to jedna z opcji na nawiązywanie rozmowy.

Dowolne przełączanie pomiędzy komputerem i telefonem

Ciekawe jest to, że możemy płynnie przełączać się w trakcie konwersacji głosowej pomiędzy telefonem a komputerem. Podobnie jak robimy gdy chcemy np. przekazać strumień audio normalnie do telefonu po odebraniu połączenia na głośniku Bluetooth, kiedy dzwonek nagle przerwał nam słuchanie muzyki.

Wystarczy mieć smartfon z Androidem 7.0 lub nowszym, komputer z Bluetooth i Windowsem 10 w wersji co najmniej 19H1 build (Windows 10 18362.356). Choć funkcja została dodana przy okazji wydania jeszcze nowszego Windowsa 10 Insider Preview Build 18999 (20H1). A co z pozostałymi użytkownikami stabilnych wersji? Muszą poczekać na pierwszą połowę 2020 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)