Windows 10 KB4051033: nowe poprawki błędów dla Anniversary Update

Windows 10 KB4051033: nowe poprawki błędów dla Anniversary Update
28.11.2017 12:18
Windows 10 KB4051033: nowe poprawki błędów dla Anniversary Update

Użytkownicy Windowsa 10, którzy korzystają z najnowszej wersji Fall Creators Update mieli już szansę otrzymać wiele poprawek w ramach ostatniej wtorkowej paczki. Teraz nadszedł więc czas, by zadbać o tych, którzy zostali przy starszej edycji: aktualizacja KB4051033 kierowana jest do użytkowników wersji Anniversary Update. Nie chodzi tu jednak o zwiększanie bezpieczeństwa. Większość poprawek to typowe naprawy usterek, co w niektórych przypadkach może przełożyć się na nieco lepszą wydajność.

Wśród zmian znaleźć można między innymi naprawdę błędu podczas działania BitLockera z plikami EFS, rozwiązanie problemu z uruchamianiem plików Office'a z zabezpieczonego serwera, łatkę zapobiegającą dalszym wyciekom z services.exe, poprawki związane z działaniem schowka w trybie Zdalnego Pulpitu, czy wreszcie rozwiązanie problemów z działaniem niektórych drukarek igłowych Epsona.

Wszystkich zmian jest oczywiście jeszcze więcej i przeczytać o nich można na stronie Microsoftu. Aktualizacja powinna zostać zainstalowana automatycznie przez Windows Update, ale w razie kłopotów (lub chcąc przyspieszyć cały proces), łatki można także pobrać i zainstalować samodzielnie.

Warto dodać, że po instalacji aktualizacji KB4051033 nadal mogą występować w systemie błędy. Microsoft informuje o dwóch znanych: pierwszy oznaczać będzie kłopoty z przewijaniem rozwijanych list w Internet Explorerze 11, o ile wykorzystywane są przy tym narzędzia SSRS, a drugi wyświetlanie błędu CDPUserSvc_XXXX przestał działać. Jak czytamy wśród dodatkowych informacji, Microsoft pracuje już nad rozwiązaniem obydwu tych usterek.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)