Windows 10 KB4051033: nowe poprawki błędów dla Anniversary Update

Windows 10 KB4051033: nowe poprawki błędów dla Anniversary Update
Oskar Ziomek

28.11.2017 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windowsa 10, którzy korzystają z najnowszej wersji Fall Creators Update mieli już szansę otrzymać wiele poprawek w ramach ostatniej wtorkowej paczki. Teraz nadszedł więc czas, by zadbać o tych, którzy zostali przy starszej edycji: aktualizacja KB4051033 kierowana jest do użytkowników wersji Anniversary Update. Nie chodzi tu jednak o zwiększanie bezpieczeństwa. Większość poprawek to typowe naprawy usterek, co w niektórych przypadkach może przełożyć się na nieco lepszą wydajność.

Wśród zmian znaleźć można między innymi naprawdę błędu podczas działania BitLockera z plikami EFS, rozwiązanie problemu z uruchamianiem plików Office'a z zabezpieczonego serwera, łatkę zapobiegającą dalszym wyciekom z services.exe, poprawki związane z działaniem schowka w trybie Zdalnego Pulpitu, czy wreszcie rozwiązanie problemów z działaniem niektórych drukarek igłowych Epsona.

Wszystkich zmian jest oczywiście jeszcze więcej i przeczytać o nich można na stronie Microsoftu. Aktualizacja powinna zostać zainstalowana automatycznie przez Windows Update, ale w razie kłopotów (lub chcąc przyspieszyć cały proces), łatki można także pobrać i zainstalować samodzielnie.

Warto dodać, że po instalacji aktualizacji KB4051033 nadal mogą występować w systemie błędy. Microsoft informuje o dwóch znanych: pierwszy oznaczać będzie kłopoty z przewijaniem rozwijanych list w Internet Explorerze 11, o ile wykorzystywane są przy tym narzędzia SSRS, a drugi wyświetlanie błędu CDPUserSvc_XXXX przestał działać. Jak czytamy wśród dodatkowych informacji, Microsoft pracuje już nad rozwiązaniem obydwu tych usterek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)