Windows 10 ma problem z Wi‑Fi i połączeniem LAN. Powodem najnowsza aktualizacja

Windows 10 ma problem z obsługą Wi-Fi i połączeń LAN
Windows 10 ma problem z obsługą Wi-Fi i połączeń LAN
Oskar Ziomek

16.09.2019 11:52, aktual.: 16.09.2019 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windows 10 mogą doświadczać problemów z działaniem Wi-Fi i internetu, także przez Ethernet. Kłopotliwa okazuje się ostatnia aktualizacja zbiorcza KB4515384, po której część komputerów niepoprawnie obsługuje połączenia.

Na problem zwraca uwagę serwis Windows Latest. Jak się okazuje, po zainstalowaniu aktualizacji, niektóre sprzęty z Windows 10 nie pozwalają korzystać z internetu – karty sieciowe (zarówno przewodowe, jak i Wi-Fi) mają problem z właściwym funkcjonowaniem i obsługą połączeń.

Z raportów użytkowników doświadczających problemów wynika, że problemu nie da się na tę chwilę w łatwy sposób rozwiązać. Reinstalacja sterowników nie przynosi efektów, a jedynym rozwiązaniem wydaje się przywrócenie Windowsa do stanu sprzed pechowej aktualizacji.

Wówczas jednak trzeba się liczyć z ewentualnością powrotu problemów z wysokim obciążeniem procesora, co związane jest z błędem w wyszukiwarce.

Kłopotliwa aktualizacja KB4515384

Na nieszczęście użytkowników majowej aktualizacji Windows 10, łatka KB4515384 powoduje także inne błędy. Jak czytamy na stronie pomocy technicznej Windowsa, innym problemem jest niepoprawna obsługa dźwięku w grach. Kłopotliwe okazuje się generowanie dźwięku w przypadku systemów wielokanałowych.

W tym przypadku problem można próbować rozwiązać samodzielnie, wyłączając obsługę wielokanałowego dźwięku w wybranych grach. Rozwiązanie ze strony Microsoftu ma się natomiast pojawić pod koniec września.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (187)